Nepríjemné prekvapenia pred Veľkou nocou i po nej – ľudská hlúposť je nekonečná

Nepríjemné prekvapenia pred Veľkou nocou i po nej – ľudská hlúposť je nekonečná

3. apríla 2018 Off Od PNky.sk

V akom prostredí budeme žiť záleží aj od nás. Vecí, ktoré treba spraviť, opraviť je neúrekom, niektorí sa snažia, iní si zase presne naopak veci kazia či kradnú. Pracovníkov Služieb mesta Piešťany čakalo niekoľko nepríjemných prekvapení po Veľkej noci, ale aj pred ňou.

Pred Veľkou nocou pripravili výzdobu mesta a taktiež rekultivovali trávnik v mestskom parku pri Kursalone. Po sviatkoch našli ukradnuté primulky z aranžmánov i cyklistami rozjazdený trávnik, napriek tomu, že bol zreteľne opáskovaný a bolo naznačené, že sa po ňom nemá chodiť.

Pred sviatkami zase zaznamenali rozjazdený trávnik pri riaditeľstve nemocnice, ale aj ukradnutú borovicu z výsadby v Sade Andreja Kmeťa v Mestskom parku. Žiaľ nie sú to výnimočné prípady, ale opakujúce sa situácie, ktoré príliš entuziazmu do práce nepridajú.

Stretávajú sa s nimi aj dobrovoľníci, ktorí sa snažia priložiť ruku ku krajšiemu mestu. Zle dopadli napríklad smetiaky na Lide, betónové skončili vo Váhu, plechové niekto ukradol. Podobne vlani nepotešilo ľudí z MC Úsmev vandalmi navštívené detské ihrisko, ktoré za pomoci partnerov vybudovali pre najmenšie deti. 

Určite si pamätáte tiež na minuloročný prípad poškodenia viacerých fontán v centre mesta pred otvorením letnej kúpeľnej sezóny, ale tiež posprejovaný Kolonádový most. Páchatelia sú doteraz neznámy, avšak aj vďaka týmto incidentom bolo vlani vyčlenených viac prostriedkov na zvýšenie počtu kamier, vďaka ktorým má mestská polícia pod dohľadom viac lokalít v meste.

-red- Foto: P. Tekula/SMP