Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil dvoch Trenčanov z neoprávneného zaobchádzania s anabolikami a steroidmi. Na ich prepravu mali využívať Slovenskú poštu a kuriérske spoločnosti. Začiatkom mesiaca (06.05.2017) zasahovala národná kriminálna agentúra v spolupráci s kriminálnym úradom finančnej správy v Trenčíne. Išlo o akciu s krycím názvom „Bobule“, zameranú na neoprávnené zaobchádzanie s látkami s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom. 

Policajti počas akcie zadržali Martina V. (36) a Alojza S. (39) a vykonali viaceré domové prehliadky a prehliadky iných priestorov. Zaistili anaboliká a steroidy v hodnote viac ako 46-tisích eur (46.213,- €) a niekoľko tisíc eur v hotovosti (cca. 8.000,- €). Rovnako zaistili aj výpočtovú techniku ( PC, notebooky, mobilné telefóny, nosiče dát ), rôzne listiny (poštové doručenky, zápisníky a podobne) a neznámu sušenú rastlinu.

Obvinení mali anaboliká a steroidy zadovažovať na území Slovenska, aj členských štátov Európskej únie. Na ich prepravu do Trenčína mali využívať Slovenskú poštu alebo kuriérske spoločnosti. Tu ich mali istý čas prechovávať a následne distribuovať podľa telefonických objednávok menším dílerom a konečným spotrebiteľom doma aj v Čechách. Hodnota objednávok bola viac ako 46-tisích eur.

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne/Foto: archív – ilustračné-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972