Aktuality

Nemocnica získala postele zo Švajčiarska

By 17. novembra 201218 novembra, 2012No Comments

Dar, ktorého hodnotu odhadujú až na 150-tisíc eur, začal v týchto dňoch slúžiť pacientom v Nemocnici Alexandra Wintera. Ide o zdravotnícky materiál, ktorý na základe prísnych predpisov vo Švajčiarsku vyradili. U nás nahradil oveľa dlhšie používané vybavenie chirurgického oddelenia.

[singlepic id=37289 w=520 h=340 float=center]

 

„Zásluhou medzinárodnej spolupráce členov Rotary Clubu a osobnej angažovanosti poslankyne Márie Beňovej dostala nemocnica 46 automaticky polohovateľných postelí,“ oznámil na novembrovom mestskom zastupiteľstve primár chirurgického oddelenia NAW a poslanec za Smer-SD Ján Ranostaj.

Dodal, že Rotary Club doteraz vnímal ako elitné združenie, ktorého členov nezaujímajú problémy iných. „Zmenil som názor. Sú to ľudia s veľkým sociálnym cítením.“

„Bolo potrebné spracovať dokumentáciu o tom, ako sa s darom naloží, pretože v súťaži o túto humanitárnu pomoc boli aj ďalšie mestá,“ vysvetlil predseda piešťanského Rotary Clubu Karol Ambra.

REKLAMA

Člen tohto medzinárodného združenia Švajčiar Jürg Müller je rodinným príslušníkom Márie Beňovej a na základe podkladov z Piešťan predložil do súťaže projekt, ktorý sa nakoniec stal víťazným. Využitie daru prišiel do nemocnice skontrolovať osobne: „Mám radosť z toho, že sme mohli dopomôcť k tomu, aby mali piešťanskí pacienti pobyt na chirurgickom oddelení o čosi príjemnejší.“

„Vo Švajčiarsku platí pravidlo, že po dvoch rokoch sa musí nemocničný materiál vyradiť. Pretože sme vedeli aké sú podmienky v našej nemocnici, chceli sme túto príležitosť využiť,“ priblížila Mária Beňová.

Okrem 46 polohovateľných postelí dostala nemocnica aj 12 vozíkov, zváračku na sterilizačný materiál a ďalšie nemocničné inštrumenty. „Tieto veci ako i niektoré postele budú využité aj na ďalších oddeleniach,“ uzavrel riaditeľ NAW Robert Mamrilla.

Text a foto: Martin Palkovič

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972