Nemocnica má novú dozornú radu

Nemocnica má novú dozornú radu

4. apríla 2015 Off Od PNky.sk

Novomenovaná správna rada Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch, v ktorej sa však zmenilo iba jedno meno zástupcu ministerstva zdravotníctva (Petru Kováčikovú nahradila Eva Lakotová) na svojom prvom stretnutí koncom marca volila novú dozornú radu. Tá po vzdaní sa funkcie poslankyne NRSR Renáty Zmajkovičovej zostala iba dvojčlenná.

nemocnica

REKLAMA

kia-042015-500

V pôvodnej dozornej rade boli členmi okrem Renáty Zmajkovičovej, poslankyne Smeru, aj jej asistentka Adriana Herdová a lekár piešťanskej nemocnice Ján Ranostaj (SMER-SD). Ministerstvo zdravotníctva hoci deklarovalo záujem menovať do správnych rád zástupcov samospráv, v Piešťanoch tak neurobilo. Navyše stále trvá na tom, že v správnej rade má štyroch členov. Podľa piešťanského lekára Alana Suchánka, tento stav nie je v súlade zo zákonom a štatútom neziskovej organizácie.

Správna rada odvolala z funkcie v dozornej Adrianu Herdovú, chirurg piešťanskej nemocnice Ján Ranostaj zostáva naďalej. Na dve voľné miesta zvolila správna rada hlavne zásluhou štyroch ministerských hlasov praktickú lekárku Evu Jurgovú a Petra Popraca z interného oddelenia nemocnice. Zástupcovia zamestnancov navrhovali za člena dozornej rady bývalého riaditeľa Miloša Ottingera, ale neuspeli. V dozornej rade sú tak traja lekári a žiaden ekonóm.

-th-