Aktuality

Nelegálne skládky pomáha nahlásiť šikovná aplikácia

By 2. apríla 2012No Comments

Nahlasovanie nelegálnych skládok odpadu je teraz oveľa jednoduchšie. Stačí mať v telefóne aplikáciu TrashOut a okamžite informovať ministerstvo životného prostredia.

[singlepic id=27651 w=320 h=240 float=right]TrashOut je environmentálny projekt, ktorého cieľom je lokalizovať všetky nelegálne skládky na celom svete. „Naším cieľom je pomôcť obyčajným ľuďom, aby mali vplyv na ich prostredie a dokázali sa ľahko zapojiť. Tento projekt takisto pomôže samosprávam a lokálnym inštitúciám zmeniť situáciu vo svete,“ informujú o aplikácii TrashOut tvorcovia tohto originálneho slovenského start-upu.

Ich aktivitu podporuje organizácia Greenpeace aj Ministerstvo životného prostredia SR. Každý, kto si TrashOut stiahne do svojho telefónu a nájde nelegálnu skládku, môže ju jednoducho a okamžite nahlásiť. GPS súradnice, fotografia odpadu aj krátky popis sa automaticky odošlú na ministerstvo, ktoré po odbornom posúdení informácií posunie hlásenie na príslušný odvodný úrad a Slovenskú inšpekciu životného prostredia.

REKLAMA

Vyhodnotenie skúšobnej prevádzky tohto projektu je naplánované na Deň Zeme, 22. apríla.

Pozrite si prezentačné video aplikácie (dajú sa zapnúť slovenské titulky), stiahnite si ju do svojho mobilu a nahláste každú nelegálnu skládku odpadu, na ktorú natrafíte.

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=GPSKsj1Z58Y[/youtube]

Text: M. Palkovič Foto: www.trashout.me

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972