Polícia vyšetruje príčiny a okolnosti dopravnej nehody, ktorá skončila s ťažkými zraneniami dvoch vodičov. K nehode došlo v pondelok 15. augusta krátko po 19:00 na ceste prvej triedy medzi Galantou a Sládkovičovom. 19-ročný vodič auta Alfa Romeo 156 jazdil v smere od Galanty na Sládkovičovo, pričom na rovnom úseku cesty z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim VW Touran. Vodič Alfy a rovnako aj 34-ročný vodič Touranu, obaja pochádzajúci z Galanty, utrpeli v dôsledku zrážky ťažké zranenia, s ktorými boli prevezení do nemocnice. Dychová skúška na alkohol u vodiča Alfy bola negatívna, vodičovi Touranu bola na vylúčenie požitia alkoholu odobratá krv.

Sládkovičovo nehoda 04

Hasiči z Galanty a zo Serede vyslobodili zranené osoby z havarovaných vozidiel pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a pomohli ich naložiť do vozidiel záchrannej zdravotnej. Havarované automobily zabezpečili proti vzniku požiaru.

V dôsledku nehody bola cesta I/75 medzi Sládkovičovom a Galantou uzatvorená asi do 22:10. Na mieste bola prítomná polícia a vykonávala odklon dopravy cez obec Košúty.
Polícia upozorňuje vodičov, aby dodržiavali dopravné predpisy a hlavne, aby sa plne venovali vedeniu vozidla a sledovali situáciu v cestnej premávke: „Nezabúdajte, že na jazdu autom sa treba v každej chvíli stopercentne koncentrovať.“

Sládkovičovo nehoda 05

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972