Connect with us

Aktuality

Nehoda pri Brezovej pod Bradlom si vyžiadala život 72-ročného muža

Published

on

V pondelok (2. novembra) dopoludnia na ceste za Brezovou pod Bradlom smerom na Myjavu došlo k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zbytočne vyhasol ľudský život.

„Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 72-ročný vodič na vozidle Seat jazdil od Brezovej pod Bradlom smerom na Myjavu. Vodič z doposiaľ nezistených príčin pri prejazde pravotočivou zákrutou v miernom stúpaní, na mokrom povrchu vozovky prešiel vpravo mimo vozovku. Následne zišiel s vozidlom dolu svahom a čelne narazil do stromu,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Advertisement
Hello GPT

Po náraze zostalo vozidlo prevrátené na pravom boku. 72-ročný vodič Seatu po dopravnej utrpel zranenia, na následky ktorých skonal na mieste. Jeho spolujazdkyňa utrpela ľahšie zranenia a bola prevezená do myjavskej nemocnice. Škoda bola predbežne vyčíslená na asi 1 200 eur.

Nebohému vodičovi bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných omamných látok pri súdnej pitve. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava.

Advertisement
Hello GPT

Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. V predmetnej veci novomestskí dopravní policajti začali trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenia.

„Opakovane apelujeme na vodičov, aby boli opatrní a nepreceňovali svoje schopnosti, a to obzvlášť na mokrej vozovke. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Preto znova pripomíname pravidlo, ktoré stále platí – radšej stratiť minútu v živote, ako v minúte život,“ uviedla polícia.,

Advertisement
Hello GPT

Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články