V stredu 19. augusta v skorých ranných hodinách došlo na diaľnici D1 v katastri Nového Mesta nad Váhom k dopravnej nehode nákladného vozidla, ktorá na niekoľko hodín obmedzila dopravu na diaľnici a tiež na ceste I/61.

„Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode došlo tak, že 38-ročný vodič viedol jazdnú súpravu tvorenú z ťahača a návesu po diaľnici D1 v smere od Žiliny na Bratislavu. V mieste dopravnej nehody v dôsledku toho, že jeho schopnosť viesť vozidlo bola znížená únavou, zaspal a plynule zišiel s vozidlom mimo vozovku vpravo,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne.

Vozidlo prednou časťou ťahača narazilo do kovových zvodidiel diaľnice D1 a následne vodič prudko strhol riadenie vľavo, v dôsledku čoho sa s jazdnou súpravou prevrátil na pravý bok. Pri prevrátení návesom zachytil oplotenie diaľnice a protihlukovú stenu.
V dôsledku dopravnej nehody vznikla škoda na jazdnej súprave a náklade, ktorý prevážal predbežne vyčíslená na asi 70-tisíc eur.

Národnej diaľničnej spoločnosti poškodením zvodidiel a protihlukovej steny vznikla škoda vo výške približne 50000 eur. Vodič utrpel pri dopravnej nehode ľahké zranenia.

Polícia pripomína, že pred jazdou na dlhšiu trasu je potrebné poriadne si odpočinúť a uvedomovať si riziko mikrospánku. Dôležité je tiež robiť po každých dvoch hodinách aspoň krátku prestávku, dodržiavať pitný režim.

„Najlepším riešením pri únave je spánok. Vetranie otvorením okna, zvýšenie hlasitosti autorádia alebo krátke cvičenie vám pomôže len v zanedbateľnej miere,“ pripomína polícia.

Zdroj: KR PZ v Trenčíne

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972