Od polovice minulého týždňa sú mimo prevádzky semafory na križovatke ciest Bratislavská, Žilinská a Ulice Andreja Hlinku. Napriek tomu, že väčšina križovatiek v meste nie je svetelných, v prípade výpadku semaforov na takejto veľkej križovatke nastávajú počas dopravnej špičky menšie kolízne situácie. Servis sľubuje opravu v čo najkratšom možnom čase.

IMG_5490

„Na ovládacej skrinke došlo k poistnej udalosti. Skrinka sa nachádza v Bratislave v servisnej spoločnosti na kontrole riadiacich prvkov,“ uviedol vedúci Strediska údržby Služieb mesta Piešťany Peter Fiala a dodal: „Termín opravy bude záležať od rozsahu poškodenia a dodania náhradných dielov pre servisnú spoločnosť. Prísľub mám od servisnej spoločnosti v čo najkratšom možnom termíne. Po spustení prebehne taktiež povinná revízia zariadenia.”

O situácii je informovaná štátna i mestská polícia, ktorých príslušníci sú pripravení v prípade potreby pri tvorbe kolón, alebo iných problémoch okamžite zasiahnuť.

Kým nebudú semafory opäť funkčné sú účastníci cestnej premávky povinní riadiť sa zvislým a vodorovným dopravným značením. Ak reguluje premávku policajt, jeho pokyny sú nadradené aj dopravným značkám. Chodci by sa mali pred priechodmi pre chodcov ešte pozornejšie pozrieť na obe strany, aby sa uistili, či môžu cez súvislý prúd vozidiel bezpečne prejsť.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972