Areál bývalého kostola a kláštora Katarínka neďaleko Dechtíc je obľúbeným miestom výletníkov zo širokého okolia. Občianske združenie, ktoré ruiny rekonštruuje, však jeho návštevu v súčasnosti neodporúča. Dôvodom je zamedzenie šírenia koronavírusu pri stretávaní sa väčšieho počtu osôb.

„Na Katarínke plne rešpektujeme všetky karanténne opatrenia zavedené v súvislosti s výskytom nového koronavírusu. Z tohto dôvodu bude veža až do odvolania uzavretá a v areáli kostola a kláštora sa až do odvolania taktiež nebudú konať žiadne verejné podujatia ani turistické sprevádzanie. Nakoľko je pre nás zdravie a bezpečnosť vás všetkých na prvom mieste, dôrazne vás prosíme obmedziť v tomto čase návštevy Katarínky, aby sa v jej okolí nezhromažďovali skupiny turistov a nezvyšovalo sa tak riziko nákazy. Radi vás na Katarínke privítame po skončení karanténnych opatrení,“ uvádzajú zástupcovia občianskeho združenia, ktoré sa o ruiny stará. „Tešíme sa, až svitne na lepšie časy a všetci sa spolu stretneme na našej Katarínke. Disciplína je teraz na prvom mieste,“ vyzývajú návštevníkov na sociálnej sieti.

Domáci ale na facebookovej stránke Katarínky poukazujú na to, že ľudia upozornenia nerešpektujú a prístupové cesty sú z oboch strán pri peknom počasí často plné áut. „Bohužiaľ, pre Trnavčanov veľmi lákavá lokalita, takže to tam je ako na korze,“ znie jeden z komentárov.

Dobrovoľnícka služba sa napriek opatreniam nezastavila a občianske združenie zatiaľ pripravuje letné družiny. Prvý tábor od 5. do 12. júla bude určený pre „skúsených katarínkovcov“. Záujemcovia o ďalšie termíny sa môžu prihlasovať online.

Organizátori však upozorňujú, že kvôli výskytu koronavírusu je situácia ohľadne letnej sezóny na Katarínke veľmi neistá. „Hoci sa teraz ako dobrovoľníci z Katarínky nemôžeme fyzicky stretávať, aktivity dobrovoľníkov virtuálne prebiehajú i naďalej. Intenzívne pripravujeme, plánujeme a organizujeme všetko online tak, aby sa potenciálne po zrušení karanténnych opatrení sezóna na Katarínke mohla rozbehnúť – uvidíme ešte v akej forme, a samozrejme, v súlade s hygienickými nariadeniami.“

Otvorenie sezóny na veži je tiež naplánované na nedeľu 5. júla alebo až po skončení karanténnych opatrení.

-red- Zdroj a foto: katarínka.sk, https://www.facebook.com/katarinka.sk/

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972