Naviazať do šatky alebo uložiť do nosiča a hor sa do ulíc!  

Naviazať do šatky alebo uložiť do nosiča a hor sa do ulíc!  

27. septembra 2017 Off Od PNky.sk

Aj tento rok sa pripravuje vrcholné podujatie spojené s nosením a šatkovaním. Medzinárodný týždeň nosenia detí (MTND) sa teší popularite aj u nás na Slovensku, a preto sa všetky nosiace mamičky a oteckovia môžu tešiť na bohatý program, ktorý sa v dňoch od 2. do 8. októbra 2017 bude konať vo viac ako 40 slovenských mestách, vrátane Piešťan.

Tohtoročný prvý októbrový týždeň bude patriť opäť noseniu. Už po piaty raz spojí nosiacich rodičov a ich detičky obľúbené podujatie Medzinárodný týždeň nosenia detí. Aj ulice Piešťan zaplnia po druhý krát ženy a muži so svojimi deťmi v šatkách a nosičoch, aby spoločne oslávili radosť, ktorú nosenie prináša. Program je skutočne bohatý, ani tento rok nebude chýbať sprievod, podporné stretnutia, cvičenie s deťmi v šatkách a nosičoch, workshop ale ani súťaže o krásne a hodnotné ceny.

Program odštartuje v pondelok 2. októbra 2017 o 10:00 diskusia s fyzioterapeutom v Materskom centre Úsmev. V rámci besedy sa môžu rodičia porozprávať o výhodách nosenia s Fyziomamou. 

V utorok 3. októbra 2017 o 10:00 bude nasledovať sprievod nosiacich rodičov. Stretnutie je pri Dome umenia a sprievod bude pokračovať cez Kúpeľný ostrov, okolo Barlolámača, cez pešiu zónu až na Námestie Slobody. V prípade nepriaznivého počasia sa sprievod presúva. Všetky informácie v prípade zmeny pochodu nájdete v udalosti na Facebooku “Medzinárodný týždeň nosenia Piešťany“.

V stredu 4. októbra 2017 o 10:00 hod. MTND pokračuje workshopom v Materskom centre Úsmev. Nosiaci rodičia spolu s laktačnou poradkyňou a poradkyňou nosenia si budú vymieňať svoje skúsenosti, učiť sa nové úväzy a vzájomne si radiť. Porozprávať sa tu môžete aj o témach ako kontaktné rodičovstvo, dojčenie či životný štýl. 

V piatok 6. októbra 2017 o 9:30 hod. sú pripravené pohybové aktivity pre rodičov s deťmi, ktoré si spolu budú môcť zacvičiť v šatkách a ergonomických nosičoch v priestoroch Fitbambuľky na Teplickej ulici. 

Nosenie prináša radosť, ktorá rozdávaním rastie

Program MTND je určený pre všetkých priaznivcov nosenia, môžu sa ho zúčastniť skúsení nosiaci rodičia, ale aj úplní začiatočníci. Pozvaní sú taktiež všetci nastávajúci rodičia, ako aj ľudia, ktorí dieťatko iba plánujú a chcú sa o nosení a príbuzných témach dozvedieť viac.

Na stretnutiach vládne vždy rodinná atmosféra a dobrá nálada, mamičky ale aj oteckovia skúšajú nové šatky a nosiče, navzájom si požičiavajú vlastné. Okrem toho sa práve tu budujú nové kontakty a priateľstvá, ktoré neraz trvajú dlhé roky. Na “podporkách”, ako tieto stretnutia nosiaci rodičia nazývajú, sa ľudom dostanú do rúk aj výnimočné kúsky, ktoré si môžu sami vyskúšať a zistiť, ako sa im v nich dieťatko nosí a ako im ten ktorý nosič či šatka sedia.
Tento rok sa do podporných skupín dostanú obľúbené a vyhľadávané šatkové nosiče Lenka. V Piešťanoch si ich môžete vyskúšať v utorok 10. októbra 2017, kedy sa o 10:00 hod. uskutoční v Materskom centre Úsmev stretnutie s Lenkou Čenigovou, ktorá šije Lenka nosiče.
Celý program je koncipovaný tak, aby sa všetci záujemcovia dozvedeli mnoho nových informácií, a zároveň utvrdili v tom, že nosenie detí je skvelá vec nielen na presuny, ale aj pre aktívny život matky počas jej rôznorodých aktivít.

TN