Aktuality

Nástraha v lese mohla spôsobiť tragédiu

By 30. mája 2012No Comments

Nástraha v lístí na lesnej cestičke z Moravian nad Váhom na Zlatý vrch mohla spôsobiť tragédiu. V utorok 29. mája sa vybrali dvaja nadšenci horskej cyklistiky z Piešťan cez Moravany nad Váhom na Zlatý vrch. Ich výlet mohol dopadnúť všelijako, mali však šťastie a skončilo to len defektom.

[singlepic id=30293 w=320 h=240 float=left]V stúpaní na Zlatý vrch zrazu dostal jeden z cyklistov defekt. To by nebolo nič zvláštne, ak by diera v pneumatike nebola nezvyčajne veľká. Rozhodli sa preto nájsť pôvodcu. Po chvíli hľadania neverili vlastným očiam. Uprostred lesnej cestičky, dokonale maskovaný lístím, bol zatlčený ostrý podomácky vyrobený kovový hrot. Ešte v pôde nebol dlho, pretože na ňom nebola žiadna hrdza.  Ak by na túto nástrahu narazil niekto pri zjazde, mohlo by to dopadnúť zle nedobre. Prípadne ak by na ostrý kov, ktorý trčal nad zemou viac ako päť centimetrov a dobrých 15 bol zatlčený v zemi, stúpil niekto v nie príliš pevných topánkach, tiež by mal spomienku na dlhšie.

Ťažko povedať, komu takáto hlúposť napadla a čo sa ňou snaží dosiahnuť. Ak je takýchto pastí nastražených viac, mal by ich pôvodca okamžite odstrániť, hlavne skôr než sa stane niečo horšie.

[nggallery id=1676]

Autor: ht

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972