Aktuality

Násilník napadol na Lide mladú ženu

By 10. septembra 2013No Comments

Polícia pátra po mužovi v súvislosti s pokusom o znásilnenie. Prišlo k nemu v noci zo soboty na nedeľu počas Lidožúru. Poškodená chce zabrániť tomu, aby sa niečo podobné stalo iným ženám.

Násilník si obeť vyhliadol vo chvíli, keď si z podujatia odskočila na toaletu na vzdialenejšie miesto areálu, nie na organizátormi pripravené WC. „Celý sa na mňa zvalil, zakričala som, zapchal mi ústa rukou a vtedy som ho kusla a už nepustila,“ spomína. Pomohla jej duchaprítomnosť. Nezľakla sa a ubránila sa mužovi, ktorý mal oveľa viac sily. „Celý čas som mu držala ruku a kúsala ho, popritom som sa snažila mu všemocne vytrhnúť, ale bol ťažší a silnejší,“ spomína. Neodradili ju ani jeho ďalšie útoky: „Celý čas som mu držala tú ruku, kúsala ho, popritom som sa mu snažila vytrhnúť. Po chvíli sa vzdal a povedal: Tak teraz sa pustíme, dobre? akoby sa nič nestalo.“

Keď napadnutá videla, že páchateľ chce ujsť pustila mu ruku a bola rada, že je preč. Kričala o pomoc a niekoľko účastníkov podujatia bežalo za ním smerom na Prúdy, ale v tme ho nemali šancu chytiť.

Muž mal okolo 30 rokov, bol vysoký asi 185 cm, štíhly a mal výraznú voňavku. Jeho majdôležitejším poznávacím znakom je ruka pokúsaná v okolí zápästia. Akékoľvek informácie k tomuto prípadu môžu svedkovia hlásiť na čísle 158.

Organizátori podujatia ubezpečujú, že urobia všetko preto, aby sa podobný incident už nikdy nestal – ochranou priestoru podujatia, informovanosťou a podobne. „Snažíme sa a budeme sa snažiť urobiť maximum, aby sa to vyriešilo a nikdy neopakovalo,“ povedal za organizačný tím Peter Trmoš.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972