V Piešťanoch sú desiatky ľudí, ktorí si kvôli strate zamestnania alebo úmrtiu príbuzného nemôžu dovoliť spraviť ani bežný nákup. Zopár dobrovoľníkov sa rozhodlo pomôcť im. Rozbehli zbierku potravín a drogérie s názvom Malý nákup – veľká pomoc.

Časť priestorov kultúrno-kreatívneho centra Arta na Kollárovej ulici v Piešťanoch sa v uplynulých dňoch zmenila na menší sklad. Sú tam uložené trvanlivé potraviny a drogéria pre ľudí, ktorí sa kvôli rok trvajúcej pandémii koronavírusu ocitli v núdzi.

„Vďaka zmobilizovaniu malej hŕstky darcov sme odovzdali Centru pomoci človeku veľký nákup, ktorý putoval rodinám a ľuďom, ktorým sa vplyvom pandémie zmenila životná situácia natoľko, že sa bežný nákup stal pre nich otázkou prežitia,“ informovala Arta.

Ide o matky samoživiteľky, ktoré náhle prišli o prácu, ale aj o rodiny, ktorým koronavírus zobral niekoho z blízkych. Po zaplatení nájmu im nezostanú peniaze na bežné nákupy a preto sa obracajú na Centrum pomoci človeku Piešťany. Jeho pracovníci už vďaka zbierke v Arte odovzdali prvých osem nákupov. „Pre veľký balík potravín si prišla aj pani Mária, matka šiestich malých detí,“ oznámilo Centrum pomoci človeku.

Ak by ste aj vy radi pomohli, nakúpte v obchode niektoré položky zo zoznamu, ktorý nájdete nižšie. Svoj nákup môžete priniesť do kultúrno-kreatívneho centra Arta (Kollárova 2, Piešťany) v pondelok, stredu a piatok od 16.00 do 18.00 h. Prostredníctvom charitatívnej organizácii Centrum pomoci človeku sa darované potraviny a drogéria dostanú k ľuďom z Piešťany, ktorí ich najviac potrebujú.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Vďaka zbierke potravín a drogérie v ARTE sme mohli pomôcť ôsmim rodinám, ktoré sa ocitli v kríze. Pre veľký balík…

Posted by Centrum Pomoci Človeku on Sunday, March 7, 2021

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972