Connect with us

Aktuality

Najviac podnetov sa týkalo dopravy, údržby a parkovania

Published

on

Webový portál Odkaz pre starostu, ktorý slúži pre uľahčenie komunikácie občanov a samosprávy, prijal v roku 2015 dohromady 212 podnetov obyvateľov Piešťan. Upozornenia sa týkali v prevažnej väčšine problémov s dopravou, údržbou či parkovaním, ale našli sa aj príspevky, týkajúce sa reklám za stieračmi, rušivého správania maturantov v centre i znečistenia. Samospráva vyriešila 96 podnetov, 42 je momentálne v procese nápravy a v 74 prípadoch sa nahlásenými problémami zatiaľ nezaoberala. Niektoré podnety boli dlhšie, ďalšie sa naopak skladali len z niekoľkých slov, podaktoré boli závažné a vyžadujúce si okamžité riešenie, iné zasa vyjadrovali skôr frustráciu. Výber z toho, čo prekážalo obyvateľom mesta Piešťany, nájdete v texte nižšie. 

5554a69ec59c3

Prekážky na chodníku na Rázusovej ulici, Piešťany.
Náš podnet-sťažnosť sa týka vytvorenej prekážky na Rázusovej ul, /pri Papierníctve/. Nevieme kto, a či vôbec, povolil zaujatie verejného priestranstva /asi budúcej záhradky/ pred reštauráciou, ktorá je aj tak zatvorená. Jedná sa o to, že máme pochopenie, že mesto týmto získava peniaze do pokladne, ale ak je to na úkor bezpečnosti chodcov a dopravy, tak je to na pováženie, že čo je prednejšie. Ten kto vydáva takéto povolenia by mal poznať aj situáciu v danej lokalite a podľa toho aj rozhodnúť!!!! Už cca 6 týždňov chodíme okolo umelo vytvorených „zátarasov“ z betonových dielcov a kovových tyčí na budúce dáždniky. Okrem toho je to vysoko frekventovaná časť chodníka. Je dosť úzka a stretávajú sa dosť často v tomto bode chodci, cyklisti aj autá. Vytvára to často nebezpečnú dopravnú situáciu, nakoľko chodci sú veľakrát nútený tieto prekážky obchádzať po ceste. Hlavne mamičky s kočíkmi. Okrem toho sú v tomto mieste chodníka aj reklamné stojany a „kovový rošt“z kanalizácie!!!!!!!!!! A na dôvažok v letnej sezóne je tam aj zastávka Piešťanského Expresu /vláčika/. A Naš podnet a sťažnosť je zameraná hlavne na odstránenie tých betónových prekážok zo stredu chodníka.!!!!!!! A či vôbec je vhodné povoliť v tejto časti letnú záhradku. Inak neveríme, že za tých cca 6 týždňov tadiaľ neprechádzal peši nikto kompetentný z MsÚ a nedal sám podnet na prešetrenie a odstránenie týchto nebezpečných prekážok. A to už začal letný turistický ruch, čiže chodcov pribudne ešte viac. Prajeme pekný deň a veríme že náš podnet sa vyrieši v prospech občanov a turistov mesta Piešťany.

Advertisement
Hello GPT

Otvorené strešné okná na budove bývalej SPŠE.
Už vyše dvoch týždňov sú na budove bývalej SPŠE otvorené strešné okná. Počasie nie je veľmi ideálne a dovnútra určite zateká dážď. Pokiaľ viem, budova je označená ako historická. Snaží sa ju niekto takto zničiť?

„Dobrý deň, centrály povaly boli zavreté dňa 25.11.2015. Ďakujeme za podnet,“ odpovedala na podnet hovorkyňa mesta Eva Bereczová.

Advertisement
Hello GPT

Ryha na ceste.
Hlboká ryha medzi dlažbou zastávky autobusu a cestou. V prípade vbehnutia kolesom bicykla do ryhy môže prísť kedykoľvek pádu.

5620a8b2739f7

Autobusová zastávka Vajanského.
Takýto otrasný cestovný poriadok máme.

Advertisement
Hello GPT

„Dobrý deň, jedná sa o cestovné poriadky prímestskej dopravy, ktoré sú umiestnené v rámci citylightu. Tieto cestovné poriadky budú vymenené za nové CP,“ napísala hovorkyňa mesta.

556dfba574373

Vysoká tráva v mestskom parku.
Chcem sa opýtať, prečo nie je od začiatku roka pokosená tráva v tejto časti mestského parku, ktorá už prevyšuje lavičky minimálne O pol metra. Návštevníci mesta si tu musia myslieť, že sú asi mimo civilizácie.. Pekná vizitka mesta…

Advertisement
Hello GPT

Nečinnosť polície – zákaz státia na Nálepkovej.
Polícia dlhodobo ignoruje zákaz státia na bývalom starom trhovisku v centre Piešťan. Nie je ochotná problém riešiť aj keď im ktokoľvek ohľadne problému zavolá. Porušovatelia dopr. predpisov políciu v tejto veci už ani neberie vážne.

554e15df5bbed

Rušenie pokoja v centre.
Prosím o vyjadrenie Mesta, či organizovanie prechádzok študentov mestom je legálne ohlásené a či je dodržiavané slušné správanie jednotlivcov počas týchto sprievodov, lebo to ako sa každý rok prezentujú, nasvedčuje tomu, že sú pod vplyvom alkoholu a sú príliš hluční.

Advertisement
Hello GPT

567eea63125d3

Diera v strede chodníka OHROZUJÚCA ZDRAVIE!
Tomu, kto takto označil stavbu (rozumej dieru v strede chodníka), by si zaslúžil mastnú pokutu, keď nie rovno basu na pár mesiacov! Diera absolútne nie je dostatočne označená tak, aby tam niekto nespadol – predstavte si slepých ľudí alebo malé deti. Prosím zo strany mesta o okamžitú nápravu, nakoľko tu ide o ľudské zdravie a životy! Diera je hĺbková okolo metra a pol! Diera sa nachádza na križovatke Winterova a Beethovenova.

565980a61e26b

Státie na trávniku – Pod Párovcami.
Na trávniku medzi domami Pod Párovcami 24 a 28 dlhodobo stávajú vozidlá, ktoré tak ničia mestskú zeleň, hoci na ulici je dostatok voľných miest na parkovanie.

Advertisement
Hello GPT

„Dobrý deň,ďakujeme za Váš podnet. Podnet momentálne prešetrujeme,“ reagovala na podnet hovorkyňa Eva Bereczová.

5536965ba38d4

Jazdenie cyklistov po pešej zóne.
Mohla by prosím mestská polícia „strážiť a kontrolovať“, aby po pešej zóne nejazdili cyklisti, už niekoľkokrát som bola svedkom takmer zrážky dieťata, či iného človeka, keď cyklisti kľučkuju pomedzi prechádzajúcich sa ľudí, kočíky, psov a podobne a to ešte ani nezačala sezóna, kedy bude pešia zóna plná detí a ľudí…

Advertisement
Hello GPT

551e70b01b98d

Čierna skládka.
Prosím o odstránenie tejto skládky odpadu, ktorá sa nachádza za garážami na Sadovej ulici pri telocvični 5. základnej školy..

„Čierna skládka bude odstránená v 17. KT 2015. Služby mesta Piešťany, p. o. odstránili konáre a biologicky rozložiteľný odpad 17. 4. 2015,“ reagoval na podnet Sekretariát riaditeľa Služieb mesta Piešťany.

Advertisement
Hello GPT

Plagáty za stieračmi.
Bolo by možné nejakým spôsobom zamedziť k distribúcii letákov spôsobom, že ich niekto strká na autách za stierače? Okrem toho, je to podľa mňa nie najnevhodnejšie siahať niekomu na auto a na druhej strane je plná zem letákov. Ďakujeme

56675a15dc689Znečistená pitná fontánka.
Pitná fontánka na Námestí Slobody (pri VÚB, momentálne je pri nej príves s predajom trdelníkov) je v tomto období odstavená a poniektorí jedinci ju začali používať ako smetný kôš. Bolo by dobré fontánku vyčisť a na zimu niečím zakryť.

-lt/Zdroj: Odkaz pre starostu-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články