Connect with us

Aktuality

Najúspešnejšieho športovca a nominantov Cien primátora budú komisie vyberať už dnes

Published

on

Mimoriadne zasadnutia troch komisií Mestského zastupiteľstva, ktoré majú na programe aj odporúčania na titul Najúspešnejší športovec roka 2015, či nominácie na Cenu primátora za aktivity v oblasti kultúry a životného prostredia, sa konajú už dnes – v pondelok 29. februára. Rokovanie komisií je prístupné verejnosti. Ceny a tituly bude primátor udeľovať v druhej polovici marca.

 

Ako prvá začína o 15,00 h v malej zasadačke na druhom poschodí úradu Komisia pre šport a rekreáciu. Vo svojom programe má dva body: udelenie čestného občianstva p. Ladislavovi Bačíkovi  a anketu Najúspešnejší športovec mesta Piešťany za rok 2015- Podľa jej výsledkov a po odporúčaní komisie primátor mesta Miloš Tamajka udelí titul v kategóriách: najúspešnejší mládežnícky športovec – dorastenci do 18 rokov, najúspešnejší dospelý športovec, najúspešnejší kolektív, tréner alebo zaslúžilý pracovník a oblasti športu. Návrhy so stručným zdôvodnením mohli občania zasielať do 31. januára 2016. Minulý rok mala komisia naozaj ťažkú úlohu, pretože vyberala až z päťdesiatich nominácií. V kategórii dospelých nakoniec cenu za rok 2014 udelil primátor tenistke Dominike Cibulkovej, medzi dorastencami zvíťazila basketbalistka Laura Horvátová a najlepším športovým kolektívom boli Piešťanské Čajky. Najúspešnejšou trénerkou  sa stala Anna Mária Halmová trénujúca atlétov TJ Družba.

IMG_1428_resize

Komisia pre kultúru a názvoslovie začína o pol hodinu neskôr (o 15,30) v kancelárii bývalého referátu kultúry a športu na prvom poschodí radnice. Zaoberať sa bude návrhmi na udelenie Ceny primátora mesta Piešťany za aktivity v oblasti kultúry za rok 2015 a rovnako ako športovci aj návrhom na udelenie čestného občianstva mesta Piešťany Ladislavovi Bačíkovi in memoriam a členov čaká i bod Rôzne. V tejto oblasti primátor spravidla udeľuje dve ocenenia: Cenu za kultúrny počin a Kultúrnu osobnosť uplynulého roka. Za 2014 získal titul ako osobnosť Ján Orlovský za prínos k rekonštrukcii Elektrárne na Staničnej ulici a ako najlepší kultúrny počin ocenili FS Žito za udržanie tradícií v regióne. Okrem toho udelil primátor aj mimoriadne ocenenie Výtvarnému klubu pri Mestskom kultúrnom stredisku pri príležitosti 50. výročia jeho založenia a riaditeľke MsKs Marte Jurčovej za dlhoročný prínos v oblasti kultúry pri príležitosti životného jubilea.

IMG_1391_resize

 Cenu primátora za rok 2014 za aktivity v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia získal pedagóg Ján Šmída 

Dnes zasadne aj Komisia pre životné prostredie. Jej členovia sa stretnú o 17-tej v malej zasadačke na I. poschodí mestského úradu. Okrem nominácií na Cenu primátora za aktivity v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia za rok 2015, kde mohli obyvatelia tiež podávať návrhy do 31. januára tohto roku, sa bude zaoberať aj petíciou občanov za premiestnenie Zberného strediska Mesta Piešťany na ulici Pod Párovcami. V bode Rôzne má komisia naplánované ďalšie materiály, ako: podanie žiadosti o súhlas na prevádzkovanie zariadenia na zber odpadov (Zberné stredisko), správu o výrube drevín pre spoločnosť BSX s.r.o., Obchodná 10, Piešťany v lokalite Hlboká ulica (pri hoteli Máj), informáciu o riešení problematiky súvisiacej s odstraňovaním hniezd havranov na drevinách v lokalite A. Hlinku a správu o zabezpečení starostlivosti o dreviny v mestskom parku.

Na rokovaní komisií sa môže zúčastniť aj široká verejnosť a v prípade súhlasu predsedajúceho i diskutovať k bodom programu.

IMG_1288_resizeTituly  Najlepší športovec či kolektív roka 2015 a Ceny za kultúru a životné prostredie bude primátor udeľovať v pondelok 21. marca tohto roku v KSC Fontána.

Okrem nich dostanú ocenenie aj „Pedagógovia, na ktorých sa nezabúda“ . Určené sú tým, ktorí dosiahli pozoruhodné a mimoriadne výsledky vo výchovno-vzdelávacom procese. Nominácie mohli podávať občania až do 15. februára a odovzdávanie týchto cien sa koná o týždeň neskôr, v stredu 30. marca v Kursalone.

-red-, zdroj: www.piestany.sk, foto: archív PNky

 

 

 

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články