Najstaršia obyvateľka Piešťan má 103 rokov

Najstaršia obyvateľka Piešťan má 103 rokov

17. septembra 2018 Off Od PNky.sk

Najstaršia obyvateľka Piešťan dnes oslávila 103 rokov. Oľga Osvaldíková sa narodila 17. septembra 1915 v Chicagu. Jej rodičia pochádzali z Martina a Košarísk. Hneď po I. svetovej vojne sa celá rodina vrátila do Československa. Ako mladá tanečníčka študovala v Bratislave a vo Viedni. Po II. svetovej vojne skúsila šťastie aj v Spojených štátoch amerických. Späť sa vrátila kvôli rodičom.

Oľga Osvaldíková pri oslave stých narodenín

Otvorila si súkromnú tanečnú škola na rohu Teplickej a Poštovej. Po znárodnení pokračovala vo výučbe tanca na piešťanskej Základnej umeleckej škole. So svojimi žiakmi vystupovala v Poľsku, Maďarsku, Francúzsku aj Nemecku. Učila hlavne step a klasický balet.

Baletnú triedu viedla Oľga Osvaldíková ešte ako 90-ročná. S tancom musela skončiť po úraze, ktorý mala, ale úplne sa ho nikdy nevzdala – žila ním prostredníctvom svojich bývalých žiakov či kolegov a nenechala si ujsť žiadne ich vystúpenie.

Aktuálne žije v piešťanskom Alzheimer centre, kde dostáva potrebnú starostlivosť. Narodeniny oslávila v kruhu rodiny, ale v centre jej ešte jednu oslavu len chystajú.

-th/ad- Foto: -ad-