Najstaršia obyvateľka Piešťan dnes oslávila 103 rokov. Oľga Osvaldíková sa narodila 17. septembra 1915 v Chicagu. Jej rodičia pochádzali z Martina a Košarísk. Hneď po I. svetovej vojne sa celá rodina vrátila do Československa. Ako mladá tanečníčka študovala v Bratislave a vo Viedni. Po II. svetovej vojne skúsila šťastie aj v Spojených štátoch amerických. Späť sa vrátila kvôli rodičom.

Oľga Osvaldíková pri oslave stých narodenín

Otvorila si súkromnú tanečnú škola na rohu Teplickej a Poštovej. Po znárodnení pokračovala vo výučbe tanca na piešťanskej Základnej umeleckej škole. So svojimi žiakmi vystupovala v Poľsku, Maďarsku, Francúzsku aj Nemecku. Učila hlavne step a klasický balet.

Baletnú triedu viedla Oľga Osvaldíková ešte ako 90-ročná. S tancom musela skončiť po úraze, ktorý mala, ale úplne sa ho nikdy nevzdala – žila ním prostredníctvom svojich bývalých žiakov či kolegov a nenechala si ujsť žiadne ich vystúpenie.

Aktuálne žije v piešťanskom Alzheimer centre, kde dostáva potrebnú starostlivosť. Narodeniny oslávila v kruhu rodiny, ale v centre jej ešte jednu oslavu len chystajú.

-th/ad- Foto: -ad-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972