Connect with us

Aktuality

Najobľúbenejší predajca Nota Bene

Published

on

V mesiaci jún opäť prebehla v Piešťanoch súťaž o najlepšieho predajcu pouličného časopisu Nota Bene. Občianske združenie Pomoc ohrozenému dieťaťu a Mesto Piešťany Mestský úrad Piešťany – Referát sociálnych vecí, pod ktorých záštitou uvedená súťaž prebiehala, sa chcú aj takouto formou poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do súťaže. Zvlášť všetkým hlasujúcim. Svojich obľúbených predajcov podporilo až 374 hlasujúcich. Ceny predajcom odovzdala predsedkyňa OZ Pomoc ohrozenému dieťaťu Piešťany Anna Glossová 6. augusta v areáli ZSS Domum.

[singlepic id=56910 w= h= float=center]

Do súťaže sme zapojili všetkých predajcov, ktorí sú registrovaní v pobočke Piešťany, ale predávajú aj v iných slovenských mestách.

Na 5. mieste s počtom hlasov 11 sa umiestnil predajca Marián s  číslom 29 a získava poukážky na nákup v Hypermarkete Tesco v hodnote 20 EUR.

Na 4. mieste sa umiestnil predajca Karol s číslom 171, ktorý od hlasujúcich získal 26 hlasov. Karol získal cenu – poukážky na nákup v Hypermarkete Tesco vo výške 25 EUR.

Na 3. mieste s počtom hlasov 35 sa umiestnila predajkyňa Júlia s číslom 77, ktorá si vyslúžila okrem Tesco poukážok v hodnote 30 EUR aj viacero pochvál od hlasujúcich: „pani Júlia, napriek tomu, že to nemá ľahké, má vždy úsmev na tvári, zároveň je to obdivuhodná, statočná žena s ťažkým osudom, je to príklad obetavej ženy, ktorá v čase, nečase, za akýchkoľvek podmienok so cťou predáva a reprezentuje časopis Nota Bene, je čestnou veľvyslankyňou časopisu Nota Bene.“

Na 2. mieste s počtom hlasov 76 sa umiestnila predajkyňa Darina s číslom 5. Získala poukážky v hodnote 40 EUR. Hlasujúci u nej ocenili, že ju „poznajú a vidia predávať Nota Bene už roky.“

Najobľúbenejším predajcom Nota Bene v roku 2014 sa s počtom hlasov 216 stal Jozef s číslom 187. Získal poukážky na nákup v Hypermarkete Tesco v hodnote 50 EUR. Hlasujúci sa vyjadrili: „Pán Jozef je veľmi milý, usmievavý človek, držím mu palce nielen v súťaži, ale aj v živote.“ … „Jozef mnohým zlepšil náladu, je to príjemný a zdvorilý pán, držím mu palce a aj všetkým ostatným, ktorí robia aspoň niečo, aby si zlepšili svoj život“… „Jozef má milý prístup k zákazníkom, vždy s úsmevom nevtieravo osloví, prehodí pár slov, ponúkne produkty, nesťažuje sa, nelamentuje, má upravený zovňajšok, vie odľahčiť situáciu a navodiť príjemný pocit zo stretnutia, kiež by sme mali len takýchto predajcov“ … „Jozef predáva Nota Bene s veľkou láskou a úsmevom“ a nakoniec ešte citácia z listu p. Emílie z Púchova: „Je vždy slušný, čisto oblečený, zhovorčivý a príjemný. Vie človeka povzbudiť a spríjemniť deň. Aj keď ľudia sú všelijakí, ale on nestráca optimizmus, ústretovosť a najmä priateľstvo k nim. Myslím si, že je to ťažká práca a predsa ho neodrádza, aby si zlepšil život. Je to človek s veľkým „Č“ a zaslúži si odmenu.“

Cenu pre najaktívnejšieho predajcu v pobočke Nota Bene v Piešťanoch získal taktiež predajca Jozef s číslom 187 a získava poukážky v hodnote 35 EUR.

Všetkým výhercom srdečne blahoželáme!

Nepovšimnutí samozrejme nezostali ani hlasujúci. Výhercovia vyžrebovali niekoľkých hlasujúcich, ktorým OZ Pomoc ohrozenému dieťaťu venuje zborník Protidrogových fór.

Mgr. Anna Glossová, štatutárny zástupca OZ POD

Tento projekt je realizovaný za finančnej podpory Mesta Piešťany

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články