Connect with us

Aktuality

Najlepším športovcom kraja Jozef Metelka, ocenení aj ďalší Piešťanci

Published

on

Trnavský samosprávny kraj bude dnes, v utorok 13. decembra, v Divadle Jána Palárika oceňovať svojich najlepších športovcov. Medzi nimi majú tento rok viacnásobné zastúpenie aj Piešťanci, pričom za svoje vynikajúce výkony si ocenenia určite zaslúžili. K tým najlepším sa zaradia napríklad Lucia Valová, Lukáš Babač, Sára Niepelová, súrodenci Lýdia a Tadeáš Drahovskí, či Piešťanské Čajky. Najvyššie ocenenie „Športovec roka 2016“ tento raz získajú hneď dvaja kandidáti, za úspechy na paralympiáde v brazílskom Riu si ho odnesú Veronika Vadovičová a Jozef Metelka.

Čajky (16)

V kategórii – Top desiatka žiakov vo veku 10-15 rokov bez určenia poradia sú ocenení nasledovní športovci:

Romana Švecová – členka Športového klubu Kajak Moravany nad Váhom;
– majsterka Slovenska v rýchlostnej kanoistike vo svojej vekovej kategórii;
– členka slovenského mládežníckeho reprezentačného tímu v rýchlostnej kanoistike;

Lucia Valová – členka Športového klubu Kajak Moravany nad Váhom;
– šesťnásobná Majsterka Slovenska, dvojnásobná Majsterka Talianska;
– víťazka Slovenského pohára v rýchlostnej kanoistike;

14264849_1206322499390986_3169495513776370246_n

TOP desiatka dorastencov a juniorov bez určenia:

Lýdia Drahovská – členka Klubu ŠBR Piešťany;
– medailistka z Majstrovstiev sveta v zimnom triatlone v Rakúsku, Majstrovstiev Európy v kros duatlone a Majstrovstiev Slovenska v duatlone a triatlone;
– juniorská reprezentantka SR v triatlone;

Tadeáš Drahovský – člen Klubu ŠBR Piešťany;
– medailista z Majstrovstiev sveta v zimnom triatlone v Rakúsku, Majstrovstiev Európy v kros duatlone v Rumunsku a Majstrovstiev Slovenska v triatlone a kros triatlone;
– juniorský reprezentant SR v triatlone;

Sára Niepelová – členka Športového plaveckého klubu Kúpele Piešťany;
– štvornásobná majsterka Slovenska juniorov, účastníčka juniorských Majstrovstviev Európy v plávaní v Maďarsku;
– juniorská reprezentantka SR v plávaní,

20160622_162751

V kategóri TOP 9 – dospelí bez určenia poradia sú ocenení:

Lukáš Babač – člen Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany;
– zlatý medailista z Majstrovstiev Európy vo veslovaní v kategórii skif ľahkých váh, bronzový medailista z Majstrovstiev sveta v Rotterdame v tej istej kategórii;

12985636_1203204259692872_6860638390743849959_n[1]

Jaroslav Baláž mladší – člen Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany;
– počas uplynulej sezóny Európskeho šampionátu vznášadiel v roku 2016 obsadil celkové 1. miesto v kategórii Formula S;

Richard Vančo – člen Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany;
– 2. miesto na Akademických majstrovstvách sveta vo veslovaní a 6. miesto na Majstrovstvách sveta vo veslovaní do 23 rokov;

Zuzana Vráblová – členka Klubu vodného lyžovania Piešťany;
– zlatá medailistka z Majstrovstiev sveta vo wakeboardingu v Mexiku;12196168_1626875757575424_3896370140360670680_n

V kategórii dospelých získava ocenenie za najlepší kolektív:
Basketbalový klub Piešťanské čajky
Družstvo basketbalistiek sa v ženskej basketbalovej extralige 2015/2016 prebojovalo až do finále. Ocenenie prevezme tréner tímu Martin Pospíšil a kapitánka družstva Sabína Oroszová.

Športovcami roka Trnavského samosprávneho kraja sa stávajú:

Veronika Vadovičová
Slovenská paralympijská reprezentantka v športovej streľbe, dva krát zlatá a raz strieborná medailistka z XV. Paralmypijských hier v Riu de Janeiro.

a

Jozef Metelka
Slovenský paralympijský reprezentant v cestnej a dráhovej cyklistike, získal dve zlaté a jednu striebornú medailu na XV. Paralympijských hrách v Riu de Janeiro. Ako prvý paralympionik v histórii sa tento rok predstavil na Svetovom pohári v dráhovej cyklistike v Glasgowe medzi zdravými športovcami. Na Svetovom šampionáte v dráhovej cyklistike v Taliansku vybojoval zlato a striebro a vytvoril svetový rekord v stíhacích pretekoch na 4 km.Jozef metelka (3)

-lt/Zdroj: Trnavský samosprávny kraj/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články