Connect with us

Aktuality

Nafukovací aquapark mal sezónu stratovú, no nekončí

Published

on

Podľa prevádzkovateľa nafukovacieho aquaparku s názvom Funny Park, ktorý sa nachádza neďaleko zimného štadiónu v Piešťanoch, tohtoročné leto pre nich dopadlo „ekonomicky nepriaznivo“, najmä z dôvodu zlého počasia.  Hoci predpovede na september sú optimistické, a tak sezónu v aquaparku ešte definitívne neukončili, otvorené môžu mať iba v prípade, ak voda dosiahne teplotu 21 stupňov Celzia.

MP 06-05-14 109974

REKLAMA

Advertisement
Hello GPT

pnky_1-ab-contact-sept

Ako uviedol Milan Raffesberg z Funny Parku okrem nepriazne počasia prevádzkovateľom spôsoboval problémy aj vysoký obsah mangánu a železa vo vode: „Museli sme následne investovať aj do úpravne vody.“ Celková počiatočná investícia do úpravy plochy a výstavby vodných atrakcií ich pritom vyšla približne na 480 tisíc eur. Park ponúka návštevníkom jednu 54 metrov dlhú šmykľavku, plavecký bazén s dĺžkou 40 metrov a o čosi menší zážitkový bazén.

Od uvedenia do prevádzky v sobotu 7. júna mali toto leto otvorené iba 26 dní. Počas nich však podľa Raffesberga Funny Park navštívilo až 15-tisíc návštevníkov: „Väčšina bola z rôznych kútov Slovenska, ale mali sme aj exotické návštevy, napríklad z Kapverd či Japonska.“ Piešťanci tvorili asi desať percent z celkového počtu, čo niektorí zdôvodňujú aj vysokým vstupným. Vstupenka pre deti stála cez týždeň 4 eurá, cez víkend a sviatok päť, pre dospelých bola  v týždni 6 eur a víkend o euro viac. Jedna víkendová návšteva štvorčlennej rodiny tak vychádzala na 24 eur. Permanentku na desať vstupov ponúkal Funny park o čosi lacnejšie, za jednotnú cenu 39 €. Vstupné po 16-tej hodine bolo približne polovičné, pričom záverečnú mali stanovenú na deviatu večer.

Advertisement
Hello GPT

 Hoci by v septembri ešte radi otvorili, v súčasnosti je aquapark pre nízke teploty zatvorený až do odvolania. Počasie i vodu stále sledujú a podľa slov prevádzkovateľa informácie o prípadnom otvorení pridávajú na svoj web aj na facebook. Mali by si však zrejme dávať pozor na ich aktualizáciu, pretože posledný záznam na facebooku bol z 19. augusta a jeden z komentárov obsahuje sťažnosť návštevníčky, že zbytočne prejazdila 174 km, lebo informáciu o zatvorení dostala neskoro.

 MP 06-05-14 109988

Napriek všetkým úvodným problémom Funny Parku Milan Raffesberg vyjadril vďačnosť návštevníkom za atmosféru, ktorú počas otvorených dní vytvorili a dúfa, že budúci rok sa ukáže i slniečko.  (ad)

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články