AktualityKoktail

Na Tematíne zavládol opäť pracovný ruch

By 15. apríla 2013No Comments

Po zime na hrade Tematín zavládol pracovný ruch. Prvá brigáda sa uskutočnila už v marci. Druhá uplynulý víkend. Dobrovoľníci dokončovali útulňu, opravovali strechu vo východnej bašte, hasili vápno a pustili sa už aj do murovania. Postretla ich však aj smutná udalosť, museli sa rozlúčiť so svojim 25-ročným pomocníkom – hradným autom, ktoré familiárne volali Aro Tank. Pre neustále poruchy je jeho prevádzka už neudržateľná, a tak hľadajú nového pomocníka.

[singlepic id=41983 w=560 h=350 float=center]

Prvá tohtoročná brigáda sa konala druhý marcový víkend. Nadšenci, ktorým nie je osud hradu Tematín ľahostajný mali toho na pláne celkom dosť. Na hrad bolo treba vyviezť dosky a obiť nimi steny útulne, predtým ešte spravili na útulni okná a dosky ošetrili proti škodcom. V severnom paláci bolo treba načerpať do sudov vodu. Vo východnej bašte zase opraviť strechu. Potom z východnej bašty vyniesli na lešenie 60 podlážok, osadili pri vstupe dve výstražné tabule, aktualizovali informačné tabule o práci združenia a taktiež vyčistili areál hradu od odpadkov.
Druhá brigáda sa konala uplynulý víkend. Dobrovoľníci najskôr zahasili vápno, vytriedili a očistili kamene a previezli ich na hrad. Pustili sa tiež do murovania záklenku v priečke severného paláca. „Žiaľ postretla nás aj smutná udalosť. V nedeľu podvečer doslúžilo naše hradné auto, ktoré sme familiárne volali Aro Tank. Malo už dvadsaťpäť rokov a pre neustále poruchy sme ho viacej opravovali ako používali,“ povedal Mojmír Choma z OZ Hrad Tematín. Momentálne by im teda veľmi pomohlo, ak by sa našiel nejaký sponzor, ktorý by pomohol s kúpou nového štvorkolesového pomocníka.

auto

[nggallery id=2241]

Autor: ht Foto: OZ Hrad Tematín

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972