Na Štefánikovej sa vo štvrtok večer rozhorel sklad, výbuch sa napokon nepotvrdil

Na Štefánikovej sa vo štvrtok večer rozhorel sklad, výbuch sa napokon nepotvrdil

7. októbra 2016 Off Od PNky.sk

Aktualizované – Vo štvrtok 6. októbra asi o 20.15 hod. sa na Štefánikovej ulici rozhorela časť skladu s drogériou a papierom. Po nahlásení požiaru susedmi na miesto dorazili dve posádky piešťanských hasičov, ktoré si najprv museli poradiť s dvomi zabezpečenými bránami. Plamene zasiahli asi štvrtinu budovy. Panovalo podozrenie, že oheň spôsobil výbuch chemikálií, obyvatelia okolitých rodinných domov ani zasahujúci hasiči však tieto informácie nepotvrdili. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 20 000 eur.

IMG_5958

Požiar sa rozpútal na ploche tvaru písmena „L” s výmerou asi 130 m². „Nasadili sme jeden vysokotlaký prúd a jeden ‚C’ prúd. Pomocou trhacích hákov a lopát sme rozoberali palety drogérie. Priestor bol značne zadymený, preto sme zasahovali s autonómnymi dýchacími prístrojmi,” povedal veliteľ zásahu Martin Piškula.

IMG_5941

Štátni policajti zatiaľ upozorňovali zvedavcov na prítomnosť chemikálií a odporučili im vzdialiť sa od vstupnej brány. Na bezpečnosť dohliadali spolu s mestskými policajtmi na uliciach Štefánikova a Pod Párovcami. Podľa našich informácií posledný zamestnanec opustil sklad okolo 16. hodiny.

IMG_6100IMG_6120Počas zásahu minuli hasiči zhruba 12-tisíc litrov vody. Pri požiari sa nikto nezranil. Škody boli predbežne vyčíslené na 20-tisíc eur.

IMG_6042

Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Podľa nášho zdroja však požiaru mohol predchádzať elektrický skrat v neónovom svietidle.Požiar Piešťany 03_resizePožiar Piešťany 02_resize

 

-text a foto: vv, Krajské riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru-