Vo štvrtok 26. decembra si dali v Piešťanoch tradičný zraz priaznivci ľadovej vody a otužovania. Tento rok ich prišlo opäť viac ako šesť desiatok z trinástich slovenských miest a obcí. Teplota vzduchu bola príjemných 8 stupňov Celzia a voda mala tri. Najvytrvalejší v nej vydržali viac ako dvadsať minút.

[singlepic id=50172 w=560 h=375 float=center]

Medzi plavcami žiaľ podobne ako vlani chýbal najstarší slovenský otužilec, Piešťanec, Karol Kevan. Síce stále otužuje, ale má problémy s chôdzou a nedokázal by po šmykľavých schodoch a kameňoch vojsť do vody. Preto sa radšej rozhodol neprísť vôbec, lebo by ho podľa jeho slov bolelo srdce, že ostatní sú vo vode a on nemôže. Organizátori podujatia prisľúbili, že do februára, keď bude Karol Kevan oslavovať deväťdesiatku sa pokúsia problém so vstupom do vody vyriešiť.

Najpočetnejšie zastúpenie na štefanskom kúpaní vo Váhu mali otužilci z Trnavy. Tí si pochvaľovali tečúcu vodu, ktorá sa im páčila viac ako stojatá v trnavských rybníkoch. Podujatie svojou účasťou podporila aj jedna účastníčka z Nemecka, ktorá je v Piešťanoch na liečení a vo štvrtok vymenila horúcu termálnu vodu za studenú vodu Váhu. Diváci, ktorých prišli zhruba tri stovky sa už pomaly rozchádzali, keď z vody po viac ako dvadsiatich minútach vychádzal posledný z otužilcov, šesťdesiatšesťročný  Jiří Gurňák z Nového Mesta nad Váhom.

[singlepic id=50216 w=560 h=375 float=center]

Text a foto: T. Hudcovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972