Na SOČ-ke žali úspechy aj záhradníci

Na SOČ-ke žali úspechy aj záhradníci

2. apríla 2015 Off Od PNky.sk

V náročnej konkurencii krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ), ktoré sa konalo minulý týždeň v Dunajskej Strede, vystúpili na stupne víťazov aj študenti Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch.

unnamed

 

REKLAMA

kia-042015-500

Študenti pod odborným dohľadom pedagógov pripravili práce do týchto súťažných odborov: Biológia,  Životné prostredie, Pôdohospodárstvo a Voľný čas. V odbore Biológia si prácou Pestovanie a využívanie byliniek  vybojovala 1. miesto Simona Husárová. V odbore  Pôdohospodárstvo Ondrej Kožík tiež obsadil 1. miesto s prácou o Pestovaní rastlín v hydroponickom prostredí a Roman Zbiták s prácou  Pestovanie bazalky skončil na treťom mieste.

V odbore Životné prostredie si študentky Kristínka Sedláková a Janka Mária Hanzelová vybojovali 2. miesto s prácou o premene  starej nevyužitej plochy v piešťanskej elektrárni na Záhradu, ktorá učí. V odbore Voľný čas školu ešte zastupovala Aďka Bednarovská  s prácu o Pestovaní viniča. Študenti postupujú na celoslovenské  kolo SOČ, kde im držíme palce.

I. Jakubcová/red, foto: SOŠZ