V náročnej konkurencii krajského kola Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ), ktoré sa konalo minulý týždeň v Dunajskej Strede, vystúpili na stupne víťazov aj študenti Strednej odbornej školy záhradníckej v Piešťanoch.

unnamed

 

REKLAMA

kia-042015-500

Študenti pod odborným dohľadom pedagógov pripravili práce do týchto súťažných odborov: Biológia,  Životné prostredie, Pôdohospodárstvo a Voľný čas. V odbore Biológia si prácou Pestovanie a využívanie byliniek  vybojovala 1. miesto Simona Husárová. V odbore  Pôdohospodárstvo Ondrej Kožík tiež obsadil 1. miesto s prácou o Pestovaní rastlín v hydroponickom prostredí a Roman Zbiták s prácou  Pestovanie bazalky skončil na treťom mieste.

V odbore Životné prostredie si študentky Kristínka Sedláková a Janka Mária Hanzelová vybojovali 2. miesto s prácou o premene  starej nevyužitej plochy v piešťanskej elektrárni na Záhradu, ktorá učí. V odbore Voľný čas školu ešte zastupovala Aďka Bednarovská  s prácu o Pestovaní viniča. Študenti postupujú na celoslovenské  kolo SOČ, kde im držíme palce.

I. Jakubcová/red, foto: SOŠZ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972