Ústredný krízový štáb v nedeľu sprísnil doteraz platné protiepidemické opatrenia. Ide o reakciu na rekordný nárast nových prípadov ochorenia Covid-19. Za piatok ich na Slovensku zaznamenali 1 887.

Stredné školy prechádzajú na dištančnú formu vyučovania už od pondelka 12. októbra. Ďalšie opatrenia začnú platiť vo štvrtok 15. októbra. Jedným z nich je aj zákaz zhromažďovania, ktorý musí ešte prerokovať vláda.

Po novom bude musieť mať každý prekryté horné dýchacie cesty aj v exteriéri. Rúška nemusia nosiť deti do roch rokov a ľudia so zdravotnými problémami, ktoré presne vymedzuje opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Reštaurácie a kaviarne budú od 15. októbra ponúkať jedlá a nápoje iba na terasách alebo si ich zákazníci odtiaľ odnesú zabalené so sebou.

Nesmú sa tiež konať žiadne hromadné podujatia – koncerty, divadelné predstavenia, filmové projekcie ani omše. Výnimkou sú iba krsty, sobáše a pohreby. Pokračovať taktiež môžu najvyššie súťaže vo futbale, hokeji, volejbale, hádzanej a basketbale, ale bez divákov.

Uzatvorené budú fitness a wellness centrá, ale aj kúpaliská, akvaparky a sauny.

Počet osôb v nákupných centrách a obchodoch bude obmedzený na 15 metrov štvorcových pre jedného človeka.

Seniori nad 65 rokov budú mať opäť hodiny vyhradené na nákupy v potravinách a drogériách (09.00 – 11.00 h).

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972