Rybárom na Sĺňave sa podarilo tento týždeň uloviť kapitálnych sumcov. Jeden mal cez dva metre a skoro 70 kg, druhý sa k dvom metrom blížil. Obaja sa napokon vrátili do vôd Váhu, avšak medzi rybármi sa rozprúdila široká diskusia, či je správne nechať si kapitálne kusy, alebo ich pustiť späť do vody.

Partia z trenčianskeho kraja strávila pri Sĺňave viac dní. Podarilo sa im uloviť viacero zaujímavých kúskov, najmä kaprov, ale jednoznačne vrcholom rybačky bolo zdolanie obrovského sumca. Na kŕmenie a lov spotrebovali počas rybačky 400 kg varenej kukurice. Odmenou bol sumec s dĺžkou 227 cm a váhou 67 kg. Ten napokon skončil naspäť vo vode.

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Piešťany zverejnila na sociálnej siete post, podľa ktorého život ryby vykúpil, piešťanský rybár. Úspešnému lovcovi mal dať za život sumca fľašku a udicu. Ten sa bráni, že nikto nič nevykúpil.

Podľa diskusie lovec zvažoval, či si rybu nechať, alebo ju pustiť. Napokon sa rozhodol nechať ju ďalej žiť vo vodách Váhu. Viacerí rybári vyjadrili svoj názor, že kapitálne kusy treba vždy pustiť. Sú však aj rybári, ktorí naopak hovoria, že kapitálne kusy spravia vo vode viac škody ako úžitku, keďže zožerú veľa rýb a ich rozmnožovacia schopnosť už nemusí byť veľká.

Piešťanský gigant vďaka slobode môže ešte podrásť a možno raz najväčšieho uloveného sumca na Slovensku vydá Sĺňava.

Rekordné slovenské ryby boli podľa dostupných informácií ulovené v roku 2012 v Sekuliach, kde mal sumec   274 cm a 109 kg, či na Domaši, kde sa pred tromi rokmi podarilo rybárom chytiť sumca s dĺžkou 264,5 centimetra a váhou asi 100 kg.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972