Aktuality

Na rehabilitáciu pacientov prispeli daňovníci 330-tisíc eur

By 26. februára 2013No Comments

Množstvom vyzbieraných prostriedkov patrí Asociácia pomoci postihnutým Adeli (APPA)medzi najväčšie charitatívne organizácie na Slovensku. Vlani jej 2 % zo svojich daní poskytol rekordný počet ľudí.

[singlepic id=27286 w=520 h=340 float=center]

 

APPA vďaka tomu zaznamenala medziročný posun v rebríčku príjemcov tejto pomoci z 34. na 12. miesto. Predbehli ju iba nadácie medzinárodných spoločností ako SPP, Orange, VÚB, Tatrabanka a celoslovensky známe neziskovsky Dobrý anjel a Liga proti rakovine.

Dve percentá z daní za rok 2011 na liečbu pacientov s diagnózami neurologického pôvodu predstavujú čiastku 330 134 eur.

Tieto peniaze sú použité na rehabilitáciu zdravotne postihnutých detí aj dospelých, ktorí pochádzajú zo sociálne slabších rodín namiesto toho, aby išli do štátneho rozpočtu. Liečba prebieha v Adeli centre v Piešťanoch.

Asociácia pomoci postihnutým Adeli zorganizovala v uplynulom roku niekoľko charitatívnych podujatí. V októbri sa tu zastavil medzinárodný vlak plný šachistov z celého sveta. Niektorí z nich si zahrali simultánku so slovenským veľmajstrom Jánon Plachetkom. Neskôr sa uskutočnila charitatívna dražba výtvarného umenia, ktorej zisk presiahol 16-tisíc eur.

Text a foto:  Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972