V stredu 16. januára došlo na priechode pre chodcov cez Bratislavskú ulicu, ktorý spája sídlisko Juh so sídliskom Adam Trajan k dopravnej nehode, kedy auto narazilo do kočíka s dieťaťom. Prípad sa našťastie zaobišiel bez následkov a zranení.

Podľa očitých svedkov autá stáli na červenú až na jedno, ktoré narazilo uprostred priechodu do kočíka tlačeného mamičkou. Kočík sa prevrátil, našťastie však malé, ani nie ročné dievčatko, bolo pripútané. „Vystúpil som a bežal k nej. Dievčatko bolo v poriadku. Mama takisto. Mala ju pevne pripútanú v kočíku a vďaka tomu nevypadla a nič sa jej nestalo. Veľmi sa však obidve zľakli. My všetci naokolo rovnako,“ pospisuje situáciu svedok nehody Pavel Šulek, ktorý hovorí, že si už dlhšiu dobu všíma narastajúcu aroganciu a netolerantnosť vodičov.

K udalosti bola privolaná policajná hliadka. „Policajti na mieste zistili, že vec sa zaobišla bez zranení a bez škody na majetku. Polícia apeluje na vodičov, aby v blízkosti priechodov pre chodcov jazdili predvídavo a obozretne. Treba sa riadne presvedčiť, či po priechode nekráča chodec a chodcom odporúčame vstupovať na cestu s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť prichádzajúcich vozidiel,“ hovorí Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave

Pavel Šulek, ktorý bol svedkom nehody má podobných skúsenosti s jazdením vodičov na danom priechode na červenú viacero. „Pred pár dňami som u nás na Juhu s malou dcérkou v kočíku prechádzal päťkrát cez hlavnú cestu – Bratislavskú ulicu, vždy cez označený, semaforom riadený priechod pre chodcov. Z toho trikrát sa mi stalo, že tesne predo mnou prešlo auto na regulérnu červenú a to aj v čase, keď som mal ja ako chodec, zelenú,“ pospisuje svoju skúsenosť. „Pasivita a bežné šomranie občana u mňa v tomto prípade spôsobilo pretečenie poháru trpezlivosti a túto skúsenosť som spísal a poslal ministerke vnútra, policajnému prezidentovi, krajskému, okresnému a obvodnému oddeleniu policajného zboru,“ dodáva s tým, že ďalej je to už v rukách polície, aby prijala opatrenia, keď si účastníci cestnej premávky vstúpia do svedomia a nebude dochádzať k podobným situáciam.

Za prvých 18 dni roka 2019 sa na cestách trnavského kraja stalo sedem dopravných nehôd s účasťou chodcov. Pri nich 2 chodci utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli, 2 osoby utrpeli ťažké zranenia a 3 sa zranili ľahko. Polícia vydala v tejto súvislosti viaceré upozornenia pre účastníkov cestnej premávky.

-th- Ilustr.foto

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972