Aktuality

Na Pohode aj ilustrátorka Mária Nerádová

By 6. mája 201327 mája, 2013No Comments

Po prvýkrát sa na letnom festivale Pohoda predstaví aj Asociácia ilustrátorov (ASIL), ktorý v literárnom klube Martinus pripravuje vizuálno-predstavenie v priamom prenose. Medzi talentovanými umelcami, ktorí na Pohode „vystúpia“ je aj Mária Nerádová, ktorá istý čas žila v Piešťanoch.

V tunajšej mestskej knižnici nedávno táto absolventka Ateliéru voľnej grafiky VŠVÚ prezentovala svoju bakalársku prácu z Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne, za ktorú v roku 2010 dostala ocenenie v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska.

Slovensko-český obrázkový slovník zákerných slov má naučiť české aj slovenské deti výrazy, ktorým vďaka rozdeleniu často nerozumejú. Kniha v nich chce pestovať dvojjazyčnosť, ktorá sa u mladej generácie pomaly stráca. Slovník zatiaľ existuje iba v dvoch exemplároch a čaká a vydavateľa.

Na Pohode sa bude Mária Nerádová podielať na tvorbe ďalšej originálnej knihy. V nej grafici a ilustártori Juraj Balogh, Martina Rozinajová, Tomáš Klepoch, Veronika Holecová a Marek Cina vytvoria obsah rôznymi technikami, priamo na pódiu pred divákmi.

Text: M. Palkovič Foto: T. Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972