Na päťročné dievča zaútočil pes, keď ho chcelo pohladkať

Na päťročné dievča zaútočil pes, keď ho chcelo pohladkať

6. apríla 2016 Off Od PNky.sk

Pes bez náhubku, plemena Akita Inu, včera napadol päťročné dievčatko, ktoré ho chcelo hladkať. Podľa správy polície dieťa pohrýzol do vlasovej časti hlavy, kde jej stiahol časť kože a poranil ucho. Incident sa stal popoludní v areáli Strednej záhradníckej školy na Brezovej ulici. Dieťa leží vo vážnom zdravotnom stave v Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Prípad vyšetrujú policajti ako ublíženie na zdraví.

SOŠ Záhradnícka (4)„Polícia bola včera (5.4.) okolo 17.00 h privolaná k incidentu, ku ktorému došlo v meste Piešťany,“ píše v tlačovej správe hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru Martina Kredatusová. „V areáli strednej záhradníckej školy zaútočil pes plemena Akita Inu na päťročné dievčatko. Skupina mladých ľudí a medzi nimi aj päťročné dievčatko s matkou, ktorí sa vzájomne poznali, boli spolu vonku. Jeden z mladíkov mal zo sebou aj psa, ktorého mal po celý čas na vôdzke a s náhubkom. Po krátkej prechádzke vošli do otvoreného areálu školy, kde si chceli posedieť. Tu dal majiteľ psovi dole náhubok, aby sa mohol napiť vody, naďalej ho však mal na vôdzke. Dievčatko viackrát prišlo k psovi a pohladkalo ho, no na ďalší raz pes na ňu zaútočil  a pohrýzol ju do vlasovej časti hlavy. V dôsledku útoku dievčatko utrpelo skalpačné poranenie hlavy a poranenie ušnice.“ Polícia prijala trestné oznámenie a túto udalosť preveruje ako ublíženie na zdraví.

„S ohľadom na prianie rodiny sa nebudeme vyjadrovať o zdravotnom stave pacientky,“ uviedla hovorkyňa DFNsP Dana Kamenická.

-red-, Zdroj: TS KRPZ, foto: wikipedia