Sobotňajšieho Park Fota sa zúčastnilo spolu 74 autorov s viac ako šesťsto dielami. Oceneným pripli návštevníci a fotografi skoro tisícpäťsto štipcov.Cenu za účasť dostala aj Američanka Emily Clark. 

Počasie organizátorom súťažnej výstavy fotografií v plenéri prialo a deviaty ročník prilákal do mestského parku množstvo návštevníkov, ktorí mohli pripnutím štipca na fotografiu oceniť jej autora. Na záver zúčastnení svoje štipce venovali ďalším dielam. Ocenenie si potom odniesli fotografi s najväčším počtom štipcov.

Spolocna

V kategórií detí získala prvé miesto a spolu 321 štipcov Klaudia Ivanovičová z Veľkého Orvišťa (Piešťanský fotoklub). Nasledovali Piešťanci David Nemec so 150 štipcami a na treťom mieste Adela Bučková, ktorá nazbierala 26 štipcov. Medzi dospelými vyhral  Vladimir Chrenko z Fotoklubu Iris Trnava s najvyšším počtom 338 štipcov, druhý bol Daniel Lenghart z Dvorníkov s 279 štipcami a tretie miesto patrilo Martinovi Viazankovi zo Stupavy, ktorý nazbieral 165 štipcov. Ocenenie od odbornej poroty z radov fotografov získali títo autori: víťazkou sa stala Bratislavčanka Jana Sedláková, druhým bol Richard Krchnák z Križovian nad Dudváhom a na treťom sa umiestnil Albert Russ, tiež z Bratislavy. .

Sedlakova

 Fotografie Jany Sedlákovej z Bratislavy sa  porotcom páčili najviac .

Okrem toho organizátori udelili aj Špeciálnu cenu za najvzdialenejšieho účastníka, ktorú si odniesla Emily Clark z Kenoshe v štáte Wisconsin (USA). Okrem americkej fotografky sa Park Fota zúčastnili aj autori z Nemecka, Švajčiarska a prezentovalo sa i široké okolie. “ Mali sme tu účastníkov z Ostrova, Hornej Stredy, Trnavy, Vrbového, Stupavy, Novej Lehote, Dvorníkov, Bratislavy, Banky, Potvoríc, zastúpené boli aj Bzince pod Javorinou, Lúka nad Váhom, Krakovany, Rožňava, Križovany nad Dudváhom, Nové Zámky, Borovce, Brezová pod Bradlom či Veľké Orvište,“vymenoval predseda Piešťanského fotoklubu Richard Fabián.

(red/Foto: P. Seitler, R. Fabián, Viktor Vrábel, T. Hudcovič)

REKLAMA

pnky_1-ab-contact-sept

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972