Connect with us

Aktuality

Na otvorenie City Areny očakávajú až deväťtisíc áut

Published

on

Trnavskí policajti sa už pripravujú na zajtrajšie otvorenie City Areny. Usmerňovať dopravu a dohliadať na poriadok bude zvýšený počet hliadok. Predpokladajú že do mesta príde v sobotu až okolo deväťtisíc áut. Pre návštevníkov slávnostného otvorenia štadiónu a najväčšieho nákupného centra v okolí pripravili aj dočasné parkovacie plochy. V niektorých častiach Trnavy bude ale doprava obmedzená, preto ak sa chystáte do krajského mesta tento víkend, buďte opatrní.

„Polícia je na slávnostné otvorenie City Arena pripravená,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa Martina Lnkešová. „Vedenie úzko spolupracuje s organizátormi City Areny a v súvislosti s jej otvorením polícia zabezpečí zvýšený výkon služby.“ Hliadky dopravnej a poriadkovej polície budú podľa situácie usmerňovať dopravu a dohliadať na verejný poriadok.

Advertisement
Hello GPT

Polícia v spolupráci s okresným úradom vytvorila pre návštevníkov aj ďalšie parkovacie miesta, ale zároveň obmedzila dopravu na niektorých uliciach. „Vodiči budú môcť využiť dočasne vytvorené parkovacie miesta aj na Ulici Hlbokej v oboch smeroch. Parkovanie bude vyznačené prenosným dopravným značením. V úseku od čerpacej stanice po križovatku Rybníková a Špačinská príde k zníženiu maximálnej rýchlosti na 30 km/h a v preprava sa zúži na jeden jazdný pruh pre každý smer jazdy. Ulica Športová bude v sobotu pre vozidlá úplne uzavretá.“

Zároveň policajti apelujú na ľudí, aby prechádzali cez vozovku s najväčšou opatrnosťou a po vyznačených priechodoch pre chodcov, riadili sa pokynmi organizátorov a polície a nezabudli na vzájomnú ohľaduplnosť a trpezlivosť. Obyvateľom Trnavy a priľahlých obcí zasa odporúčajú, aby počas víkendu zvážili na presun do centra mesta aj iný spôsob prepravy. „Očakávame zhustenú premávku, nápor až 9000 áut,“ zhodnotila M.Linkešová.

Advertisement
Hello GPT

Zdroj: Tlačová správa KRPZ, foto:www.cityarenatrnava.sk

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články