Aktuality

Na Open Jazz Fest aj obrovské bicie Billyho Cobhama

By 19. júla 2012No Comments

Festival, ktorý sa uskutoční 20. a 21. júla na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom na poslednú chvíľu zmenil hlavného interpreta úvodného večera.

Namiesto Justina Echolsa vystúpi vynikajúca talianska jazzová speváčka Anna Lauvergnac, ktorá bola dlhé roky sólistkou jedného z najlepších európskych bigbandov – The Vienna Art Orchestra. Na festivale vystúpi v sprievode renomovaného slovenského telesa Nothing but Swing Tria pod vedením jazzového barda Róberta Ragana.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3QB-3TYMuXw[/youtube]

Open Jazz Fest vyvrcholí vystúpením nekorunovaného kráľa jazzových bicích, Billyho Cobhama, ktorý na Slovensku vystúpi po šiestich rokoch. Megasúpravu bicích pre Billyho organizátori prepravujú z Viedne a keďže patrí medzi najväčšie na svete, treba sa pripraviť na ich ojedinelý zvuk u nás vskutku ojedinelý!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=teIB0gUtAQM[/youtube]

Festival sa uskutoční vo vynovenom areáli pri jazere, kde je veľa možností ako aktívne stráviť deň. Prírodný amfiteáter priamo vedľa pláže, pódium na vode, nasvietená, čeriaca sa hladina – to sú atribúty dotvárajúce jedinečnú a osobitú atmosféru.

Počas dvoch dní aj tohto roku vystúpi osem jazzových formácií. Etnojazz, jazzrock, melodický jazzpop, progresívny jazz v štýle new music, či fusion, jednoducho široká hudobná paleta farieb.

„Diváci nemusia mať obavu z vrtochov počasia, väčšia časť amfiteátra je zastrešená“ ubezpečil za organizátorov Marian Pavlovič.

Text a foto: ts/red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972