Na Moste zaľúbených chcú mať 900 zámkov

10. februára 2013 Off Od

Okrúhle výročie prvej písomnej zmienky o Piešťanoch inšpirovalo k snahe pokoriť rekord. Most zaľúbených by malo do konca mája zdobiť 900 zámkov – symbolov pevnej lásky.

[singlepic id=25545 w=520 h=340 float=center]

 

Prvý slovenský Most zaľúbených stojí na začiatku Winterovej ulice, pri hoteli Eden. Od vlaňajšieho sviatku sv. Valentína naň zamilované páry vešajú zámky so svojimi menami a kľúče zahadzujú, aby sa nemohli už nikdy rozdeliť.

Zámky na moste pribúdali počas celého roka, ale od 14. februára, by sa mal ich počet zvyšovať oveľa rýchlejšie. Magazín diva.sk vyhlásil pre svojich čitateľov súťaž, ktorá ich má motivovať k tomu, aby na most pripínali zámky. Organizátori chcú, aby ich tam bolo do konca mája najmenej 900.

Mosty lásky obťažkané zámkami zamilovaných sú v mestách po celej Európe. Prvý vznikol v Ríme na mieste, kde podľa legendy zomrel mučeníckou smrťou sv. Valentín. Inšpirácia však pochádza z Číny. Dvojice zamykali zámky na Veľký čínsky múr a kľúče na znak svojej večnej lásky zahadzovali. Zvyk sa stal takým populárnym, že niektoré mestá musia vytvárať pre zámky špeciálne konštrukcie, mosty ich už totiž neunesú.