Connect with us

Aktuality

Na mestskom úrade skončilo od začiatku roka 13 ľudí. Podľa radnice väčšina z vlastného podnetu

Published

on

Podľa nedávnych vyjadrení primátora Petra Jančoviča i prednostky Denisy Bartošovej, piešťanský mestský úrad bojuje s nedostatkom zamestnancov. Za prvé štyri mesiace tohto roka ich z úradu odišlo trinásť. Podľa hovorkyne prevažná väčšina z nich z vlastného podnetu a dohodou. V porovnateľnom období nastúpilo jedenásť nových ľudí, avšak z poskytnutej odpovede nie je možné zistiť, či išlo o obsadenie rovnakých miest, z ktorých zamestnanci odišli, alebo išlo o obsadenie dlhodobejšie voľných miest.

Po medializovaných informáciach o tom, ako mal nový primátor vyhodiť zamestnankyňu úradu, sme sa pýtali hovorkyne Drahomíry Moretovej s koľkými ľuďmi bol ukončený pracovný pomer od nástupu primátora Petra Jančoviča do funkcie. Rovnako nás zaujímali dôvody ukončenia pracovných pomerov. „Od januára do apríla 2019 skončilo pracovný pomer trinásť zamestnancov. Z toho bola jedna výpoveď zo strany zamestnanca. Sedem zamestnancov ukončilo pracovný pomer dohodou na ich podnet. Štyrom uplynula doba určitá a jeden pracovný pomer skončil v skúšobnej dobe na podnet zamestnanca,“ hovorí D. Moretová. Z vyjadrenia vyplýva, že žiaden pracovný pomer nebol ukončený výpoveďou zo strany zamestnávateľa.

Podľa odpovede z radnice nastúpilo od decembra 2018 do apríla 2019 do pracovného pomeru jedenásť ľudí. Nešlo však len o mestský úrad, ale aj o zariadenia sociálnych služieb a opatrovateľky. Na úrad v tomto období nastúpila nová prednostka, traja referenti a dve upratovačky. Pracovné miesta sa obsadzovali pohovorom. Na otázku koľko je na úrade aktuálne voľných pracovných miest, sme odpoveď nedostali. Aktuálne sú zverejnené dva pohovory na obsadenie pracovných miest. Mesto hľadá matrikárku a opatrovateľku do ZOS Lumen.

Na aprílovom rokovaní zastupiteľstva sa prednostka Denisa Bartošová vyjadrila, že úradu chýbajú ľudia najmä na stavebnom a investičnom oddelení, kde sa veľmi ťažko hľadajú pracovníci. Poslancom okrem iného povedala: „Ak máte ľudí, ktorí vedia v investičnej činnosti pracovať, nech sa prihlásia na úrade. Budem veľmi rada, ak takýchto ľudí budeme môcť prijať.“ 

Zrejme sa vráti časť ľudí, ktorých prepustil primátor Tamajka

Súdne spory s bývalými zamestnancami, ktorých pre zmenu organizačnej štruktúry prepustil primátor Miloš Tamajka, ešte nie sú ukončené. Mesto však podľa vyjadrenia hovorkyne s nimi chystá mimosúdny zmier. Na minulotýždňové rokovanie mestského zastupiteľstva vedenie Mesta Piešťany predložilo návrh zmien rozpočtu, kde takmer 200-tisíc eur má byť použitých ako náhrada mzdy a platu. Ide o peniaze práve na mimosúdny zmier. Poslanci zastupiteľstva tento zámer schválili bez jedinej verejnej pripomienky.

Prednostka Denisa Bartošová taktiež plánuje zmenu organizačnej štruktúry. Jej detaily počas aprílového stretnutia s novinármi nechcela konkretizovať. Na zastupiteľstve povedala, že má záujem procesné riadenie a riadenie odborníkmi. Organizačná zmena by mala byť realitou v druhej polovici tohto roka. Podľa našich informácií sa počíta s tým, že sa vráti časť zamestnancov prepustených Tamajkom.

-th-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články