Aktuality

Na Marhát vystúpilo tisíc turistov

By 31. decembra 20104 januára, 2011No Comments

Dnes v piatok 31. decembra vyrazili turisti zo širokého okolia na Silvestrovský výstup na Marhát, ktorý organizuje Klub slovenských turistov TJ Bezovec Piešťany. Podľa organizátora Rudolfa Drličku bolo na vrchole približne tisíc turistov.

[singlepic id=8895 w=320 h=240 float=left]„Dnes nám vyšlo počasie, preto prišlo na výstup toľko ľudí,“ konštatoval R. Drlička, podľa ktorého je výstup na Marhát najmasovejšou turistickou akciou v okolí. Turisti si mohli vybrať z piatich odporúčaných trás, ale mohli si zvoliť aj vlastnú. Po výstupe ich čakalo na vrchole tekuté zahriatie, ale aj zimná opekačka.

[singlepic id=8897 w=320 h=240 float=right]K peším turistom sa pridali opäť aj skupiny cyklistov. Partia chalanov okolo Jozefa Metelku, ktorí brázdili zasnežené cesty Inovca  pred sviatkami, ale i počas nich, vyzývala aj prostredníctvom nášho portálu, aby prišli cyklisti spraviť výraznú silvestrovskú snežnú stopu. Na Marhát na bicykloch vyrazili aj piešťanskí veslári a ich kamaráti. Nechýbal medzi ani veslársky vicemajster sveta Lukáš Babač. „Snehu bolo celkom dosť, hore sme sa naobliekali a užili sme si super zjazd. Pododa. Najhoršie to bolo asi od Výtokov po Moravany, cesta bola cela zľadovatelá, a tak tam bolo najviac “držiek“,“ konštatoval veslár Matúš Vančo.

[singlepic id=8905 w=320 h=240 float=left]Piešťanskí turisti z TJ Bezovec Piešťany chodia na túry aj počas zimy, pre nich sa sezóna v podstate nikdy nekončí. Pre verejnosť pripravujú najbližšie Turistický ples, ktorý sa uskutoční 15. januára (viac info tu). Veľkou tradičnou akciou, ktorú pripravujú každoročne druhý júnový víkend, bude Inovecká tridsiatka a päťdesiatka.

Nech sa páči, pozrite si fotografie, ktoré nám poskytli účastníci výstupu.

Autor: ht Foto: skywalker594, Martin Súlovský , Iveta Mucha Ondrášiková

[nggallery id=387]

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972