Aktuality

Na letisku vyrastie nová budova v tvare plaza za 2 miliardy

By 1. apríla 20132 apríla, 2013No Comments

Projekt medzinárodného konzorcia oživí ekonomiku v celom regióne. Má na seba naviazať ďalších investorov a využiť existujúci potenciál v cestovnom ruchu. S výstavbou sa začne ihneď po vybavení všetkých potrebných povolení.

[singlepic id=41432 w=520 h=340 float=center]

 

Po strate záujmu o akcie spoločnosti Letisko Piešťany zo strany samospráv sa ministerskí úradníci rozhodli hľadať nového majiteľa inde. Podľa našich informácií je už na spadnutie podpis zmluvy o predaji celej firmy medzinárodnému konzorciu s účasťou jednej zo slovenských finančných skupín. Investor sa zaviazal vybudovať na letisku novú budovu v hodnote dvoch miliárd eur, ktorá zaručí jeho atraktivitu pre dopravcov. Štát ponúka svoje akcie za symbolickú sumu, podobné rozhodnutie očakáva aj od krajského a mestského zastupiteľstva.

Piešťany sa vďaka tomu stanú vstupnou bránou do celého regiónu. Už len výstavba má prudko zvýšiť zamestnanosť, pretože sa na nej podľa zmluvy majú podieľať výhradne miestne firmy.

„Nová budova zahŕňa verejný aj súkromný terminál a zároveň novú riadiacu vežu s administratívnymi priestormi,“ povedala autorka architektonického návrhu Eva Rohoňová z Piešťan. Terminál bude môcť využiť až 3-tisíc cestujúcich denne. Plocha budovy je 9500 m2.

VIP priestory budú vyhradené pre zakladateľov finančnej skupiny, ktorá sa na investícii podieľa.

„Objekt by mal prichádzajúcich prekvapiť, nemal by byť vo svojej farebnosti zvlášť výrazný. Mal by jemne vytŕčať z prostredia,“ vysvetlila architektka. Budova spĺňa podmienky asociácie leteckých dopravcov IATA pre medzinárodné lety. Záujem o pravidelné spojenie s Piešťanmi už údajne prejavila spoločnosť zo Spojených arabských emirátov.

Prinášame vám niekoľko vizuálizácií projektu. Podrobnejšie informácie nájdete tu.

Text: 1. apríl :) Foto: Eva Rohoňová

[nggallery id=2215]

REKLAMA

fitness sity cvicenia

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972