Aktuality

Na kolokruhu je potrebná ohľaduplnosť

By 25. marca 2012No Comments

Uplynulé slnečné dni prilákali na chodník okolo Sĺňavy stovky cyklistov, korčuliarov aj chodcov. Občas je ich na niektorých úsekoch toľko, že sa tam ani nezmestia.

[singlepic id=27244 w=320 h=240 float=right]„Mali by ste upozorniť ľudí, ktorí chodia na kolokruh, aby boli k sebe ohľaduplnejší. Včera som bol svedkom viacerých príkladov, keď mamičky s kočíkmi suverénne kráčali vedľa seba a blokovali prejazd cyklistom aj korčuliarom,“ napísal nám náš čitateľ.

Podobne ako na cestách, aj na chodníku okolo Sĺňavy by mal každý dodržiavať pravidlá, ktoré sú definované dopravným značením. Zvislé aj vodorovné značky presne určujú, po ktorej strane chodníka majú ísť korčuliari, cyklisti aj chodci. V žiadnom prípadne nesmú prekážať ostatným, napríklad tým, že idú vedľa seba a nedajú sa predbehnúť.

Situáciu komplikujú aj psíčkari. Ak majú svojich štvornohých miláčikov na dlhej vôdzke vytvárajú pre rýchlejších korčuliarov aj cyklistov niekedy neviditeľnú nástrahu, ktorá môže spôsobiť kolíziu. Psy by sa preto mali venčiť na zelenej ploche pri vode, kde majú oveľa viac priestoru a neobmedzujú ostatných.

REKLAMA

Ďalšie kolízne situácie vznikajú pred bufetom Dino, kde zvykne byť hustá premávka brzdená ľuďmi, ktorí sa tam zastavujú na občerstvenie. Najlepšie je preto pred Dinom spomaliť a rozbehnúť sa až za týmto úsekom.

Pri všetkých týchto nástrahách, by deti ale ani dospelí nemali zabúdať na chrániče a helmy. Iba tie sú totiž poslednou záchranou pri kolíznych situáciách. Predísť sa im však dá iba tak, že budú všetci tolerantní a ohľaduplní.

Autor: mp

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972