Aktuality

Na Hurbanovej horeli autá, úradoval podpaľač

By 26. apríla 2012No Comments

Dnes v noci bolo na Hurbanovej ulici v Piešťanoch rušno. Úradoval neznámy podpaľač, vďaka ktorému zhoreli tri autá a štvrté bolo poškodené.
Hasičom oheň nahlásili na ohlasovňu požiarov 26. apríla krátko pred 2.00 h.

[singlepic id=28708 w=320 h=240 float=left]„Požiarom boli poškodené osobné motorové vozidlá Daewoo Lanos, BMW X5 a Volkswagen Polo,“ informoval krajský hasičský hovorca Ivan Peťko a dodal, že sálavým teplom bola poškodená aj Škoda 120 L. Oheň sa šíril od uprostred stojaceho BMW X5.Vzniknutá škoda je predbežne vyčíslená na 20-tisíc eur.

Na mieste udalosti zasahovali piati príslušníci HaZZ z hasičskej stanice v Piešťanoch, ktorí museli použiť aj dýchacie prístroje. Požiar zlikvidovali krátko po 3.00 h.

„Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie neznámou osobou,“ uzavrel hovorca.

Aktualizované (26. apríla o 11.55 h): Polícia požiar vozidla vyšetruje. „Doposiaľ neznámy páchateľ, neznámym spôsobom, založil požiar na vozidle BMW X5. Poverený policajt začal trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci,“ informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus. Od zapáleného vozidla sa chytili aj okolo stojace autá. „Škoda na zhorených autách vznikla vo výške takmer 23-tisíc eur.  V prípade obvinenia konkrétnej osoby, hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky,“ dodal M. Hanus.

[nggallery id=1595]

Text: ts/red foto: KR HaZZ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972