V utorok 11. apríla sa v Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera Piešťany konal prvý ročník súťaže Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Žiaci súťažili v príprave kávy, čaju, čokoládových praliniek a servírovaní vína. Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera nadväzuje na súťaž Mladý someliér, ktorá sa tento rok konala v Piešťanoch už po osemnásty raz.

Súťažného podujatia sa zúčastnilo spolu 57 súťažiacich. Okrem už tradičnej súťaže Mladý someliér, ktorej dušou je významný slovenský enológ prof. Fedor Malík, pribudli súťaže Slovak Barista Cup Junior, Junior Tea Tender a Junior Chocolatier. Posledné dve menované súťaže sú jedinými svojho druhu na Slovensku. „Veľmi ma teší, že nás prišla pozrieť odborná i laická verejnosť. V rámci exkurzie prišla aj škola z Trebišova, pre ktorú sme pripravili sprievodný program,“ povedal riaditeľ Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera Piešťany Ladislav Blaškovič. Počas dňa predviedli žiaci Hotelovej akadémie získané zručnosti pri vyrezávaní ovocia či zdobení medovníkov.

Slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční popoludní. „Každá súťažná disciplína bude odmeňovaná osobitne. Zároveň sa budú sčítavať body najúspešnejšej školy, ktorá získa Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera. Súhlas na pomenovanie súťaže dali aj priami potomkovia Ľudovíta Wintera,“ doplnil Blaškovič. Výsledky jednotlivých súťaží doplníme po ich obdržaní.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972