Žiadne deti nemuseli byť kvôli noseniu rúšok v piešťanských školách prevezené do nemocnice. Nepravdivú informáciu šíril falošný profil. Keď na ňu upozornilo ministerstvo zdravotníctva, bola vymazaná.

Vo facebookovej skupine „Som proti povinnému očkovaniu !!! INICIATÍVA KOŠICE“ uverejnil profil s menom Zuzana Racková informáciu, že kvôli rúškam odpadli dve deti v škole v Piešťanoch a museli ich odviesť sanitky.

Hoax mal stovky zdielaní až kým ho nevyvrátilo ministerstvo zdravotníctva, ktoré sa na pravdivosť príbehu o piešťanských deťoch pýtalo Nemocnice Alexandra Wintera.

„Overovali sme uvedenú informáciu na urgentnom príjme našej nemocice aj na detskom oddelení, na obidvoch pracoviskách uviedli, že za posledné obdobie neboli k nám privezené deti zo škôl s uvedeným problémom,“ odpovedala nemocnica.

„Okrem toho, že je táto informácia nepravdivá, pravdepodobne je falošný aj profil „Zuzana Rackova“. Podobné metódy sa na sociálnych sieťach používajú na systematickú manipuláciu s verejnou mienkou. O týchto témach aktívne komunikujeme s predstaviteľmi Facebooku a žiadame od nich, aby v podobných prípadoch zasiahli,“ uvádza ministerstvo zdravotníctva.

V krátkom čase ide už o druhý hoax spájaný s koronavírusom a Piešťanmi. Začiatkom septembra mala stovky zdielaní dezinformácia, že v piešťanskej nemocnici zomrela pacientka s ochorením Covid-19, pretože nedostala adekvátnu lekársku starostlivosť.

-red-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972