Klubu vodného póla Kúpele Piešťany priklepli mestskí poslanci na aprílovom rokovaní mestského zastupiteľstva dotáciu 15-tisíc eur na letnú prevádzku kúpaliska Eva. Počas prvého májového víkendu už boli vonkajšie bazény na Eve napustené, pretože sa tu hral vodnopólový turnaj junioriek. Po dokončení prípravných prác na sezónu, by chceli vodnopólisti otvoriť kúpalisko pre verejnosť v prípade priaznivého počasia, čím skôr.

11182221_554603288016002_1616233305046483221_n[1]

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

V minulom roku Klub vodného póla Kúpele Piešťany uskutočnil prvú časť investícií do vonkajších bazénov na Eve. Pôvodne malý detský bazénik prešiel výraznou zmenou a stal sa z neho relaxačný sedací bazén. Päťdesiatmetrový bazén  má od minulého roka spevnené steny, ktoré boli aj vylaminované. Dno sa vlani nepodarilo dokončiť, takže prišlo na rad v uplynulých dňoch.

Bazén bol počas prvého májového víkendu napustený pre konanie vodnopólového turnaja junioriek. Počas mája však prevádzkovatelia ešte plánujú viacero prác, takže aktuálne napustenie bazéna nie je natrvalo. Ak bude pekné počasie klub chce otvoriť prevádzku pre verejnosť čo najskôr.

Klub vodného póla mal v úmysle predĺžiť prevádzku bazéna aj na mesiace máj a október, oproti štandardnému termínu jún – september. Práve preto, žiadali prevádzkovatelia dotáciu vo výške 40-tisíc eur, vďaka ktorej by mohli čas fungovania bazénu natiahnuť. V minulom roku schválenom rozpočte Mesta Piešťany bolo vyčlenených zastupiteľstvom na účel podpory  15-tisíc eur a tento rok sa napriek odporúčaniu Komisie pre financie a podnikanie MsZ, nepodarilo nájsť zdroje na navýšenie tejto položky.

-th- Foto: FB Kúpalisko Eva

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972