Príslušníci trenčianskej diaľničnej polície zaznamenali minulý týždeň hneď niekoľko prípadov, pri ktorých si vodiči „trúfli“ jazdiť po diaľnici D1 po požití alkoholu. V prvom prípade sa jednalo o vodičku, ktorá pri dychovej skúške nafúkala 2,5 promile alkoholu. Okrem tohto prípadu riešili diaľniční policajti v pondelok 18. septembra ďalší prípad požitia alkoholu. Následne vodičku vyzvali k vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti 2,678 promile alkoholu v dychu. Vodičku policajti okamžite obmedzili na osobnej slobode. Polícia bude v utorok 26. septembra v celom Trnavskom kraji dohliadať na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke aj formou objektívnej zodpovednosti. Zároveň apeluje na vodičov, aby jazdili bezpečne a s ohľadom na jesenné podmienky na cestách.

Počas nočnej služby kedy spozorovali vozidlo zn. Mazda 3, ktorého vodič ide bezdôvodne pomaly a bezdôvodne prechádza z jedného jazdného pruhu do druhého. Preto vodiča tohto vozidla predpísaným spôsobom zastavili. Zistili, že vozidlo riadi 48-ročná Zuzana z Považskej Bystrice. Spomínanej vodičke policajti namerali 1,26 mg/l, čo predstavuje alkoholu 2,678 promile alkoholu v dychu.

Trenčianski diaľniční policajti minulý štvrtok dopoludnia namerali vodiča Audi A 4, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o a nafúkal cez jedno promile. 49- ročného Dušana zo Žiliny policajti radarom Polcam namerali minulý týždeň vo štvrtok dopoludnia na diaľnici v k.ú Nové Mesto nad Váhom v smere jazdy od Žiliny na Bratislavu. Vodičovi Audi A4 policajti namerali na diaľnici D1 rýchlosť jazdy 167 km/hodinu.

Vodič Audi prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 37 km/hod. Vodiča následne predpísaným spôsobom zastavili na diaľničnom odpočívadle Hrádok. Pri kontrole bol vodič vyzvaný, k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U 49-ročného Dušana bola dychová skúška pozitívna. Alkotestom mu bola nameraná hodnota 0,53 mg/l, čo predstavuje 1,10 promile alkoholu. Dušan bol následne obmedzený na osobnej slobode a bolo mu vznesené obvinenie.

Polícia opakovane upozorňuje vodičov, že alkohol za volant nepatrí. V prípade zistenia alkoholu u vodiča motorového vozidla stále platí nulová tolerancia! V kontrolách na zisťovanie alkoholu u vodičov budú policajti denno-denne pokračovať aj naďalej a to nielen na diaľnici, ale aj na ostatných cestách nášho kraja.

-red/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru Trenčíne/Foto: SZVPaS-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972