Na Deň Zeme sa deti dotkli zeme aj toho, čo jej škodí

Na Deň Zeme sa deti dotkli zeme aj toho, čo jej škodí

21. apríla 2018 Off Od PNky.sk

Žiaci piešťanských základných i materských škôl si užili vo štvrtok 19. apríla podujatie Deň Zeme v areáli Strednej odbornej školy záhradníckej a v Botanickej záhrade. Budúci záhradníci so svojimi pedagógmi pripravili zaujímavú prehliadku rozkvitnutých sadov, skleníka a záhonov, doplnenú o zaujímavé informácie z meteorológie, ekológie, či botaniky.

Deti spoznávali ovocné stromy podľa kvetov, videli domček pre hmyz, prešli sa sadmi, kde práve kvitli čerešne, hrušky i jablone. Mali možnosť vidieť skleník s kaktusmi a subropickými rastlinami, spoznávali drobné ovocie, naučili sa z čoho s skladá pôda a taktiež si do nej mohli zasadiť vlastnú rastlinku, ktorú si odniesli domov.

Spoznali rôzne druhy záhonov a rastlín, dozvedeli sa viac o separácii odpadu a na záver si mohli na trávnikoch Botanickej záhrady zašportovať či zahrať futbal. Pripravené mali taktiež drobné občerstvenie a podľa výrazov tvári si dopoludnie areáli záhradníckej školy naozaj užili. Ako to vyzerala sa môžete pozrieť v našej fotoreportáži.


Text a foto: Tomáš Hudcovič