Žiaci piešťanských základných i materských škôl si užili vo štvrtok 19. apríla podujatie Deň Zeme v areáli Strednej odbornej školy záhradníckej a v Botanickej záhrade. Budúci záhradníci so svojimi pedagógmi pripravili zaujímavú prehliadku rozkvitnutých sadov, skleníka a záhonov, doplnenú o zaujímavé informácie z meteorológie, ekológie, či botaniky.

Deti spoznávali ovocné stromy podľa kvetov, videli domček pre hmyz, prešli sa sadmi, kde práve kvitli čerešne, hrušky i jablone. Mali možnosť vidieť skleník s kaktusmi a subropickými rastlinami, spoznávali drobné ovocie, naučili sa z čoho s skladá pôda a taktiež si do nej mohli zasadiť vlastnú rastlinku, ktorú si odniesli domov.

Spoznali rôzne druhy záhonov a rastlín, dozvedeli sa viac o separácii odpadu a na záver si mohli na trávnikoch Botanickej záhrady zašportovať či zahrať futbal. Pripravené mali taktiež drobné občerstvenie a podľa výrazov tvári si dopoludnie areáli záhradníckej školy naozaj užili. Ako to vyzerala sa môžete pozrieť v našej fotoreportáži.


Text a foto: Tomáš Hudcovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972