Stretli ste včera dlhého hada cyklistov na trase medzi Veselým a Ostrovom? Hoci mnohí z cyklistov boli v červených dresoch, neboli to pretekári z Vuelty, ale účastníci Cyklo Holeška tour, ktorú organizuje Mikroregión nad Holeškou. Tento rok sa podujatia zúčastnilo viac ako tristo registrovaných cyklistov a ďalší sa ešte pridávali cestou.

DSCF0515

Obec Veselé privítala v utorok 1. septembra účastníkov 9. ročníka tradičného cyklistického podujatia s názvom Cyklo Holeška tour. Oproti roku 2014, kedy sa podujatia zúčastnilo 195 ľudí odštartovalo tentoraz na trasu po trinástich obciach Mikroregiónu nad Holeškou vyše tristo cyklistov. Kvôli vysokému počtu účastníkov sa prezentácia síce predĺžila do 9:20, ale guláš a tričko zdarma ich určite potešili.

Dlhý pelotón po príhovore starostky Veselého Viery Šipkovej a starostu Rakovíc Dušana Daloša vyštartoval na cestu. Viedlo ho sprievodné vozidlo, ktorým bol netradične biely skúter. Cyklisti navštívili obce Rakovice, Borovce, Trebatice, Krakovany.

DSCF0535

V Ostrove ich čakalo občerstvenie a okrem vytúženej vody si pochutili aj na vynikajúcich pagáčoch. Nasledovali obce Vrbové, Šterusy, Kočín-Lančár a Dolný Lopašov, kde bolo pripravené pohostenie. Cez Chtelnicu a Nižnú prešli účastníci do obce Veľké Kostoľany, kde si vychutnali zmrzlinu a kofolu. Potom pokračovali cez Dubovany až do cieľa, ktorý bol opäť vo Veselom. Na ihrisku čakali cyklistov tri kotle gulášu a pre deti rôzne hry pod vedením Katky Rafajdusovej.
DSCF0520DSCF0510DSCF0545DSCF0488DSCF0561DSCF0563DSCF0551DSCF0575

-lt- Foto: I.M.O.

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972