Oprotiidúca dodávka spôsobila zranenia žene a dvom deťom. Vodičku museli do nemocnice previesť vrtuľníkom. Nehoda sa stala včera v Drahovciach, na nadjazde smerom na Voderady. Polícia upozorňuje vodičov, cyklistov aj chodcov, aby v týchto dňoch počítali s poľadovicou a prispôsobili svoje správanie stavu vozovky.

[singlepic id=49910 w= h= float=center]

Podľa polície pravdepodobne dostala dodávka značky VW šmyk a prešla do protismeru, kde sa čelne zrazila s Fiatom Punto. „Pri nehode utrpeli zranenia tri osoby, žena a dve deti, ktoré po zrážke ostali zakliesnené v osobnom automobile,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Tomáš Bílik a dodal, že piešťanskí hasiči vyslobodili zranených z vozidla a poskytli im predlekársku prvú pomoc.

V starostlivosti hasičov boli až do príchodu zdravotníkov. Na mieste musel zasahovať aj tím Leteckej záchrannej zdravotnej služby, ktorý transportoval zranenú ženu do trenčianskej nemocnice. Šofér dodávky vyviazol bez zranení.

Polícia v týchto dňoch vyzýva vodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť stavu vozovky, ktorá môže byť na viacerých miestach šmykľavá. Na bezpečnosť nesmú zabúdať ani chodci a cyklisti, ktorí majú používať reflexné prvky.

„Mnohí chodci si neuvedomujú, že ak je cesta zľadovatená, brzdná dráha auta je dlhšia a môže sa stať, že aj napriek intenzívnemu brzdeniu auto nezastaví. Zároveň môže vzniknúť ďalšia kolízna situácia, ak sa takého auto dostane do šmyku,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Chodci a cyklisti si podľa nej často neuvedomujú, že sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky.

Zdroj: TS KR HaZZ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972