Na Červenej veži pri takzvanej Panskej ceste, ktorá sa nachádza  v oblasti plánovanej výstavby projektu s názvom Beethovenova alej, došlo v uplynulých dňoch k neoznámenému výrubu stromov. S otázkami sme sa obrátili na vlastníka pozemkov, ktorý podľa našich predbežných informácií pílenie údajne nerealizoval, ale na relevantné vyjadrenie momentálne čakáme. Samosprávu obce Banka, ani Okresný úrad v Piešťanoch o tomto výrube nikto dopredu neinformoval a tak pôvodca vypílených drevín zostáva zatiaľ neznámy. 

Sequence 010

Na mieste už bola aj polícia, ktorá momentálne celú udalosť prešetruje. S otázkami sme sa obrátili tiež na Západoslovenskú distribučnú spoločnosť, ale hovorkyňa Michaela Dobošová v tomto momente nevedela odpovedať, či výrub súvisí s prípadnou prekládkou káblov elektrického vedenia. To pri prekrytí katastrálnej mapy, kde sú už zakreslené parcely, ktoré majú tvoriť budúce ulice a vizualizácie projektu Beethovenova alej, zasahuje do plánovaných komunikácií.

„O výrube nás doposiaľ nikto neinformoval a nikto ani nežiadal obec Banka o vydanie potrebných povolení. Vyrúbané boli podľa našich zistení 4 stromy, ktoré boli už niekoľko dní dopredu označené,“ povedala starostka obce Banka Tatiana Julinyová.

DSC_1290_resizeDSC_1288_resizeDSC_1293_resizeDSC_1286_resize-lt/Foto: Viktor Vrábel, Vizualizacia beethovenova alej/Grafika PNky-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972