V nedeľu 13. novembra večer sa v Dome umenia už po tretí raz uskutočnil benefičný koncert s názvom Rebeccin krok vpred. Sedemročná Rebecca z Krakovian sa narodila predčasne a trpí viacerými diagnózami. Malú-veľkú bojovníčku z Krakovian prišli podporiť viaceré kapely, ale aj ľudia s dobrým srdcom, ktorí prispeli na jej liečbu.

IMG_5168

 

Rebecca sa narodila v 32. týždni tehotenstva s detskou mozgovou obrnou. So znížením napätím dievčatkovho svalstva začala rodina bojovať plávaním, rehabilitáciami, hipoterapiou či tzv. Vojtovou metódou. Rebecce navyše od dvoch rokov života pomáhajú rehabilitácie v piešťanskom Adeli centre, ktoré sú však finančne veľmi nákladné.

IMG_5426

Na benefičnom koncerte vystúpili Itcho Pčelár a Jamestown, Celeste Buckingham, Matěj Vávra, Vrbovskí víťazi, Detský folklórny súbor Krakovanček a Juraj Hnilica. Podujatím sprevádzali Dominika Dadíková a Roman Juraško.

Počas večera bol vydražený obraz maliara Stanislava Trepača za 450 eur. K tejto sume sa na záver programu pridalo ďalších skoro 4,5 tisíc, ktoré diváci počas večera vhodili do urny.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972