Na 17. november sa bude tento rok spomínať aj oficiálne

Na 17. november sa bude tento rok spomínať aj oficiálne

10. novembra 2017 Off Od PNky.sk

Po niekoľkých rokoch odmlky organizuje Mesto Piešťany tento rok opäť oficiálnu spomienkovú akciu pri príležitosti Dňa boja za slobodu a demokraciu. Naplánovaná je na štvrtok 16. novembra o 16,00 hod. na Námestí slobody. 

V novembri 1989 bolo vtedajšie Námestie Dukelských hrdinov často preplnené. Ľudia sa tu stretávali, aby zmenili spoločenský systém. Odvtedy uplynulo už 28 rokov, pričom ľudia postupne na tieto prelomové udalosti akoby zabúdali. Deň boja za slobodu a demokraciu berú ako jeden z ďalší dní keď majú voľno v práci, ale podstata často uniká.

V roku 2013 iniciovalo občianske združenie Pro Civitate osadenie pamätnej tabule, na ktorej je napísaný text „Slobodu dosiahneme hľadaním pravdy“. Jej odhalenie sa nestrelo so záujmom verejnosti a o apatii, do ktorej sa dostala naša spoločnosť sa diskutovalo aj vrámci pokračovania akcie v komunitnom centre ŽiWell.

 

Už budúci štvrtok budeme môcť vidieť, či sa odvety niečo zmenilo, či záujem verejnosti o to ako sa žije na Slovensku stúpa, alebo je trend apatie stále rovnaký.

-th-  Ilustr. foto: -mp-