V piatok 12. januára popoludní sa prenosná ľadová plocha pri Obchodnom dome Prior zaplnila desiatkami detí. Niektoré prišli v maskách, iné v civile. Niektoré korčuľovať vedeli, tie ostatné sa naučili na mieste. Dojemný moment nastal, keď na ľad vystúpil vážne chorý Danko Bučenec z Myjavy spolu so svojou maminou. Práve im bol venovaný výťažok z podujatia.

Deti sa na ľade mohli stretnúť s Myškou, SpongeBobom či Červenou čiapočkou. Dievčatá zo Skating Clubu Piešťany predviedli svoje umenie a pomohli korčuliarom-začiatočníkom. Okrem diskotéky na ľade deti čakalo maľovanie na tvár a kreatívna dielňa.

Podujatie zorganizovalo Občianske združenie Myška v spolupráci s Obchodným domom Prior. Výťažok poputuje 23-ročnému Dankovi Bučencovi, ktorý trpí viacerými vážnymi ochoreniami. Diagnostikovanú má tuberkulóznu sklerózu, autizmus, mentálnu retardáciu stredne ťažkého stupňa, epilepsiu, tumory na mozgu, cysty na obličkách, histamínovú intoleranciu, intolerancia kravského mlieka, vysoký krvný tlak, depresie a stavy agresivity. Podporiť chlapca s mamou v ich ťažkej životnej situácii môžete aj prostredníctvom portálu ludialudom.sk.

Pozrite si našu fotoreportáž:

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972